3D İle Üretilen Bisiklet: Superstrata - Girişim Savaşçısı

3D İle Üretilen Bisiklet: Superstrata

3D İle Üretilen Bisiklet: Superstrata

  Üç boyutlu yazıcı teknolojisiyle üretilen bisiklete binmek ister miydiniz? Superstrata 3D yazıcı teknolojisiyle üretilmiş karbon fiber iskeletli bir bisiklet. Bu bisikletin en önemli özelliklerinden birisi herhangi bir birleşme yerinin olmayıp tek parçadan oluşması. Bu da bisikleti diğerlerine kıyasla daha sağlam olmasına olanak sağlıyor.

Peki hiç özelleştirilmiş bir bisikletiniz olmuş muydu? Superstarata’nın diğer fark yaratan özelliği ise sürücülerin özel ihtiyaçlarına göre kişiye özel üretilmesi. Sürücülerin vücut yapısı ve sürüş tarzları dikkate alınarak özel olarak tasarlanabilen bisikletlere şarj cihazı, ışık aparatı gibi ekstra teknolojiler de eklenebiliyor.

Superstrata bisiklet adı altında farklı iki fiyat seçeneği görürseniz bu sizi şaşırtmasın çünkü Superstrata Terra ve Superstrata Ion olarak iki farklı seçeneği var. Terra 2.799 dolar fiyatla satılan elektrikli olmayan, Ion ise 3.999 dolar başlangıç fiyatlı, elektrik motoruna sahip elektrikli bir bisiklet.

Ülkemizde doların durumunu düşünecek olursak zaten pahalı olan bu futuristik bisikletler neredeyse bir servet değerine ulaşıyor ve alım gücünde zorluk yaratacağa benziyor. Ne diyelim? Umarız zamanla rakipleri çıkar ve bu yolla belki bir miktar fiyatlar daha makul hale gelir.

Kaynaklar:

https://www.log.com.tr/hiper-otomobil-gibi-karbon-fiber-elektrikli-bisiklet-superstrata-ion/

https://www.digitaltalks.org/superstrata-3d-yazici-teknolojisiyle-karbon-fiber-iskeletli-bisikletler-uretiyor/

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)