Airbnb’den Güvenlik Önlemleri - Girişim Savaşçısı

Airbnb’den Güvenlik Önlemleri

Airbnb’den Güvenlik Önlemleri

Airbnb parti karşıtı güvenlik sistemi yoluyla ABD’de uygulanmaya başlamasından bu zamana kadar yaklaşık 100.000’den fazla “şüpheli" rezervasyonu iptal etti. Bu engelleme sistemi, 24 yaşından daha küçük olan kullanıcıları ve Airbnb’de üçten daha az olumlu yorum almış olanların rezervasyonları engelliyor. Bazı kullanıcıların ‘çılgın’ ev partisi yapma deneyimlerinden sonra başlatılmaya karar verilen uygulama ilk defa 2020’de Kanada’da denendi.

 Bu sistem yarattığı olumlu etki nedeniyle topluluğun güvenliğini korumayı sürdürmesi için devam etmesine karar verildi ve ABD’de birçok eyalette de uygulanmaya başlandı. Los Angeles ortalama 15.000 parti engellemesiyle listenin başında yer alıyor. Atlanta ve Chicago, sırasıyla yaklaşık 12.000 ve 10.000 bloke rezervasyonla en çok engellenen şehirler arasında.

Engelleme uygulaması tek kişilik oda veya otel rezervasyonları için geçerli değil ve kullanıcılar iyi bir Airbnb geribildirimine sahiplerse veya uzun süreli kiralama düşünüyorlarsa 24 yaşın altındaki kullanıcılara tüm ev rezervasyonlarına izin verilmekte. Geçtiğimiz aylarda Airbnb rakibi Vrbo ile bir ortaklığa gittiğini duyurarak potansiyel olarak tehlikeli olan parti evlerini ve toplantılar için reklamı yapılan kiralık yerleri mecralarından kaldırmayı amaçladıklarını duyurdu.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)