Altın Günü Modeli Uygulaması: Çember - Girişim Savaşçısı

Altın Günü Modeli Uygulaması: Çember

Altın Günü Modeli Uygulaması: Çember 

Çember’in nasıl bir uygulama olduğunu anlatmaya çalışacak olursak annelerimizin altın günü modeli diyebiliriz. Bilindiği gibi bu günlerde bir araya gelinir, yeme-içme, muhabbet dışında da önceden belirlenmiş olan para gün sahibinde toplanır. Gün sahibinin eline o gün belki de kolay kolay biriktiremeyeceği toplu bir para geçmiş olur. İşte Çember de bu yöntemden yola çıkarak günümüz teknolojisinin imkanlarını kullanarak toplu para edinebileceğimiz bir uygulama modeli olmuş.

 Bu uygulama ile kullanıcı, aylık ne için ve ne kadar birikim yapmak istediğine karar veriyor; çember oluşturup istenilen kişilerle bir araya geliyor ve birikimine başlıyor. Sonunda ise aylık biriken para, tıpkı kişiler bir altın günündeymiş gibi o ay belirlenen kişiye gidiyor.

Uygulamanın genç girişimcileri Edanur Yıldız Erşen, Reyda Dönmez ve Sedanur Yıldız “Hayallerimizi kendi çevremiz veya tanımasak da aynı hayalleri paylaştığımız insanlarla bir araya gelerek çok daha kolay finanse edebileceğimizi biliyoruz. Bunu Çember’le hem güvenilir hem çok kolay hale getirmeye çalıştık.” diyor oluşturdukları uygulama hakkında.  2020’nin başında ürünü geliştirmeye başlayan ekip  beta test döneminin ardından uygulamayı App Store ve Play Store’da yayınlandı ve  uygulama ilk ayında 1000 kullanıcıya ulaştı.

Kaynaklar:

https://cemberapp.com/

https://webrazzi.com/2020/11/30/kisilerin-ortak-bir-hedef-icin-birlikte-para-biriktirmelerini-saglayan-uygulama-cember/

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)