Amazon’dan Sanal Ayakkabı Deneyimi - Girişim Savaşçısı

Amazon’dan Sanal Ayakkabı Deneyimi

Amazon’dan Sanal Ayakkabı Deneyimi

AMAZON, ayakkabı denemenizi sağlayan bir artırılmış gerçeklik aracıyla (virtual try-on) alışveriş deneyimini bir üst seviyeye çıkardı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ürünü deneme şansı elde edip ürün hakkında daha fazla bilgiye erişebiliyor. Peki nasıl yapabileceğiz bunu?

 Virtual Try On’u kullanmak için Amazon uygulaması açılıyor ve Amazon mağazasından bir çift ayakkabı seçiliyor. Sayfanın ortasında bulunan sanal deneme düğmesine dokunuluyor ve kamera ayaklara doğrultuluyor, kısa bir yüklemeden sonra ayakkabılar görünüyor ve ayakkabılar sanal olarak giyilmiş olunuyor. Dijital ayakkabıları ayağınıza tuttuğunuzda size rahatlık konusunda yardımcı olamasa da görünüşünü ve rengini beğenip beğenmeyeceğiniz konusunda bir fikre sahip olabileceksiniz.

Şu an için bu deneyim sadece Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki iOS kullanıcıları için var. Şirket, müşterilerin bir ürünün evlerinde nasıl görüneceğini görmelerini sağlayan Amazon “AR Görünümü" ve “Oda Dekoratörü"nü piyasaya sürmesinin ardından 2017’den beri sanal alışveriş deneyimleri üzerinde çalışıyor. Amazon, artırılmış gerçekliği deneyen tek çevrimiçi alışveriş şirketi değil. L’oreal, Zara ve Nike de benzer artırılmış gerçeklik özelliklerini piyasaya sürdü.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)