Bir Girişimcinin Dinlemesi Gereken Podcast Listesi - Girişim Savaşçısı

Bir Girişimcinin Dinlemesi Gereken Podcast Listesi

Bir Girişimcinin Dinlemesi Gereken Podcast Listesi

Girişimcilik ile ilgili bilgileri artık çeşitli kaynaklardan edinebiliyor, girişimcilikle ilgili ilham ve önerileri bulabiliyoruz ve bu kaynaklardan biri de artık podcastler. Dinlenme oranları diğer kaynaklara göre henüz çok daha az olsa da, Türkçe ya da İngilizce ilham veren bazı girişim podcastlerini aşağıda bulabilir ve bunlardan faydalanabilirsiniz.

  1. Üretim Bandı

 Eran Filiba ve Andaç Türkmen tarafından yayınlanan Üretim Bandı, her defasında faklı bir teknoloji şirketini konuk alarak bu şirketlerin nasıl ürün geliştirdiklerini öğreniyor.

  • Girişimci Kafası ile Kafa Sohbetler

Webtures CEO’su Kaan Gülten’in sunduğu podcastte ise aslında herkeste var olan girişimci ruhu ortaya çıkarmanın yolları konuşularak, bu girişimci ruhun hem bireysel hem de toplumsal yönden nasıl faydaya dönüştürülebileceğinden bahsediliyor.

  • Start Up Podcast

Start-up kurmayı düşünüyorsanız, bir projeniz varsa ve bunlarla ilgili profesyonel tavsiyelere ihtiyaç duyuyorsanız bu podcast tam da size göre olabilir.

  • Mixergy

 Girişim mentorlarının tecrübe ve tavsiyelerinin dinlenebileceği bir kanal.

  • Tony Robbins Podcast

Tony Robbins sıfırdan bir marka nasıl kurulur merak edenler için ilham veren mesajlar ve motivasyon konuşmaları yapıyor.

  • Nasıl Olunur?

Nilay Örnek bu podcastte meslek erbabı kişilere mikrofonu yöneltip “Nasıl Olunur?” diye soruyor ve siz de deneyimli meslek sahiplerinin hikayelerini dinleyerek, tavsiyelerini alarak bu tavsiye ve fikirleri kendi hayatınıza uygulayabiliyorsunuz.

  • 5 Kişi Podcast

 Bu podcastin her bölümünde farklı konuklar var. Alanında başarılı olan kişilerin başarı sırlarına, onları başarıya götüren strateji ve rutinlerine dair hikâyelerine yer veriliyor. Bu başarılı isimler ilham almanız için fikirler veriyor ve sizi motive ediyor.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)