Coinbase’in 100 Milyar Dolar Değerlemeye Uzanan Başarı Hikayesi - Girişim Savaşçısı

Coinbase’in 100 Milyar Dolar Değerlemeye Uzanan Başarı Hikayesi

Coinbase’in 100 Milyar Dolar Değerlemeye Uzanan Başarı Hikayesi

ABD’deki ilk Bitcoin ticaret platformlarından biri olan ve 2020’de hala lider bir kripto para birimi borsası olan Coinbase’in ilham veren öyküsüne bir göz atalım.

“Dünyanın yeniliği ve özgürlüğü teşvik eden küresel, açık bir finansal sisteme sahip olmasını istedim." Coinbase’in kurucu ortağı ve CEO’su olan 37 yaşındaki Brian Armstrong’un bu vizyonu onu mükemmel bir başarı yakalayan coin şirketinin sahibi yaptı. Coinbase, 2012’de ilk dijital döviz şirketlerinden biriydi ve günümüze kadar hızlı bir şekilde, ABD’deki en başarılı kripto para birimi değişim şirketi haline geldi. Zamanlama şirketin mükemmel sonuçlar elde etmesi için bir avantaj olsa da, bu tek başına tek bir faktör olamazdı. Coinbase sıkı çalışmanın, özverinin ve benzersizliğin bir ürünüdür denilebilir.

  • Coinbase nedir?

Coinbase, dijital para birimi, diğer adıyla kripto para birimi değişimi, konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Şirketin genel merkezi ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunsa da Coinbase’in dünyanın her yerinden 43 milyondan fazla kullanıcısı vardır.

Bu başarı öyküsünde, şirketin gerçek bir banka gibi çalışmasının payı büyüktür; şirket müşterilerin fonlarını banka transferleri yoluyla kabul eder, varlıkları (jeton kilidini açmak için dijital anahtarlar) kasalarda saklar ve Coinbase, Lloyd’s of London’ın sigorta pazarını kullanır.

Coinbase Kurumsal kontrol bölümündeki 70 uzman işlem akışını gözden geçiriyor ve kara para aklamayla ilgili işlemleri belirlemeye çalışıyor. Ayrıca, ABD’de yaygın olarak kabul edilen ve bir kripto borsasından diğerine her token transferinin kaydedilmesini izlemekten de sorumludurlar. Coinbase, ABD IRS 1099-K’ye düzenli olarak bir yılda 200 veya daha fazla döviz işlemi yapan ve toplam cirosu 20.000 $ olan tüccarlar hakkında raporlar gönderir.

  • Nasıl çalışır?

Coinbase, müşterilerine bireyler ve şirketler bazında hizmet sunmak için farklı işlevlere sahiptir.

Bireylerin, yani bir şirketi temsil etmeyen şahısların, kripto alıp satmak, bunu öğrenerek kripto kazanmak, Coinbase cüzdanını kullanmak, kripto gönderip almak, depolama alanlarını korumak ve tüm farklı kripto türlerine sahip olmak gibi imkanları vardır.

Şirket bazında bakıldığında, varlıkları programlı bir şekilde yönetmek, soğuk depolama, çoklu yürütme seçenekleri ve API çözümlerini içerir. Herhangi birine herhangi bir ücret ödemeden kripto kabul edilerek kriptoyu nakit veya USD jeton olarak satıp, aracı olmadan global bazda kullanılabilir.

Coinbase’i bu kadar güvenilir yapan nedir?

Şirket temelde size kripto para kazanma, kullanma, yatırım yapma, harcama ve kaydetme platformu sağlayan dijital cüzdandır. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Tezos da bunlardan sadece birkaçıdır. Ancak bu, Coinbase’in gurur duyduğu tek şey değil zira Coinbase en çok güvenli işlemler ve depolama ile tanınır. Daha spesifik olarak bakıldığında Coinbase, dijital varlıkların çoğunu farklı coğrafi konumlara bölünmüş çevrimdışı depolamada saklar.

Coinbase, dijital para birimi takası işinin inkar edilemez bir biçimde lideridir ve bu tabii ki bir gecede olmadı. Coinbase nispeten genç bir şirket olmasına karşın, büyüme hızı şaşırtıcıdır ve insanların tutkularını takip ettiklerinde neler başarabileceklerini göstermektedir.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)