E-ticarette Özgün İçerik Yazmanın Önemi - Girişim Savaşçısı

E-ticarette Özgün İçerik Yazmanın Önemi

E-ticarette Özgün İçerik Yazmanın Önemi

E-ticaret işi yapıyorsanız, bu alanda başarılı olmak için yapılması gereken birçok şeyden bir tanesi de sattığınız ürünler için özgün ve detaylı bilgi girmenizdir. Online mecrada ürününüzü satabilmek için yüz yüze konuşarak ikna edebilme, sunum yapma şansımız olmadığını düşünürsek ürünle ilgili yaratacağınız önemli fark size has orijinal içerikler üretmek olacaktır.

Yapılan araştırmalara göre ürün bilgisini yeterli bulmayan ya da bilginin kopyala-yapıştır olduğunu anlayan tüketici üründen, dolayısıyla markanızdan soğuyabiliyor. Yine kopyala- yapıştır yaparsanız SEO açısından da sayfa otoritenizin düşme olasılığı ortaya çıkıyor. Dolayısıyla da rakiplerinizden geride kalma riskiniz ortaya çıkıyor. Rakamlar da ürün açıklaması olan ürünlerin satılma oranının olmayana göre yüzde 350 daha fazla olduğunu ortaya koymuş durumda.

İçerik üretimi için profesyonel yardım alarak ilerlemek isteyenler için de serbest çalışan (freelance) yazarlardan destek almak sitenize yapacağınız akıllı bir yatırım olacaktır. Yine sitenizde kullanacağınız yazı editör aracının da gelişmiş olmasına ve tüm ihtiyaçları karşılıyor olmasına dikkat etmekte fayda var.

Kaynaklar:

https://www.dunya.com/ekonomi/e-ticaret-sektorune-kopyala-yapistir-icerik-uyarisi-haberi-409345

https://www.ideasoft.com.tr/kalite-icerik-uretmek-neden-onemli/

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)