Ek Gelir Sağlayabileceğiniz 6 İş Fırsatı - Girişim Savaşçısı

Ek Gelir Sağlayabileceğiniz 6 İş Fırsatı

Ek Gelir Sağlayabileceğiniz 6 İş Fırsatı

Ek gelir yöntemleri nelerdir? Evden çalışarak nasıl para kazanabilirsiniz? İnternetten ek iş yapabileceğiniz ne işler vardır?  Borçları ödemek, daha fazla birikim yapabilmek ya da ek iş yaparak mevcut gelirinizi artırmak için yollar arıyor olabilirsiniz. Bazı ek iş seçeneklerine bakacak olursak:

Yazarlık yapın

Eğer yazmayı seviyorsanız ve bu konuda bir miktar yeteneğiniz de varsa yazarlık yaparak ek gelir elde etmeyi deneyebilirsiniz. İnternet siteleri, bloglar, şirketler için makale ve haberler, SEO içerikli yazılar yazabilir, biraz zaman ve emek harcayarak ekstra para kazanabilirsiniz. Bazı işler saat başına, bazıları da yazı başına ödeme yapmaktadır. Bu konuda tecrübenizi artırarak ve farklı yerlerde çalışarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Özel ders verin

Yine freelance olarak online özel ders vererek kendinize bir iş imkanı yaratabilirsiniz. Belli bir alanda eğitim verecek kadar bilgi birikiminiz varsa Udemy, Teachable gibi online eğitim siteleri için eğitim içeriğinizi hazırlayıp bu mecralarda eğitimin videolarınızı pazarlayabilirsiniz. Bu konuda yeterince iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, belki zaten bir öğretmenseniz, sadece bu işi yaparak bile geçinebilirsiniz. İnternette ücretsiz blog servislerini kullanarak kendinize bir sayfa oluşturarak da ders almak isteyen insanları bulabilirsiniz.

Fotoğrafçılık yapın

Fotoğraf çekmeye ilgi ve yeteneğiniz varsa bunu da ek bir iş kolu olarak değerlendirebilirsiniz. Düğün fotoğrafçılığı, doğum fotoğrafçılığı gibi spesifik konularda kendinizi geliştirip kendinize ek iş yaratabilirsiniz. Yine internet için fotoğraflar çekip gelir elde edebilirsiniz. Fotoğrafları stock fotoğraf olarak satıp para kazanabilirsiniz. Bunlar stock fotoğrafların yer aldığı internet siteleridir. Örneğin iStockPhoto.com bu internet sitelerinden en bilinenidir. Bu internet siteleri fotoğrafçıların ve grafik sanatçılarının kendi işlerini yüklemelerine ve online olarak satmalarına izin verir. Fotoğraflarınız filigranlı olduğundan onları kopyalayıp yapıştıramazlar. Ancak ücretini ödedikten sonra fotoğraflarınıza ulaşabilirler.

Oyuncak yapın ve satın

Talep gören bu iş sayesinde bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Ebeveynler giderek bilinçleniyor ve çocuklarının artık evde yapılmış doğal ve basit oyuncaklarla oynamasını tercih ediyor. Bu nedenle evde oyuncak yapma işi önemli hale geldi. Siz de home- office evinizde ahşap gemiler, bez bebekler, kartondan yapılmış oyuncaklar ve hatta yapabiliyorsanız niş bir oyuncak tasarlayarak gelir elde edebilirsiniz.

Sanal asistanlık yapın

Dijital sektör geliştikçe sanal asistanlık yaparak para kazananların sayısı da gün geçtikçe artıyor diyebiliriz. Bir yönetici asistanının yapması gereken işleri freelance olarak evinizden yapabileceğinizi düşünüyorsanız, home office çalışabileceğiniz bu ek işi deneyebilirsiniz.

Aşçılık yapın

Ev yapımı kurabiyeler, pastalar, yemekler yaparak satabilirsiniz. Yemek yapmayı seviyor ve bu konuda talepleri karşılama konusunda kendinize güveniyorsanız kendi mutfağınızdan yiyecek içecek işi işletmeyi düşünebilirsiniz.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)