En Çok Para Kazandıran İşlerden Bazıları - Girişim Savaşçısı

En Çok Para Kazandıran İşlerden Bazıları

En Çok Para Kazandıran İşlerden Bazıları

Son yılların en çok para kazandıran işleri arasında sermaye gerektiren işler de var, sermayesi az olan ya da sermaye gerektirmeyen evden yapılabilecek işler de var. Ancak ister sermayeli ister sermayesiz olsun, iyi kazandıran her iş yoğun bir emek ve çabanın sonucudur. Bazı işlerde yetenek ve sahip olduğunuz bilgi sermayenizdir bazılarına da para yatırmanız ve tabii ki yine çok çalışmanız gerekir.

Doğru ve akıllıca oluşturulmuş bir iş planı ve çaba sayesinde para kazandıran ürünler satarak ya da bir emeğinizi ortaya koyarak iyi bir gelire sahip olabilirsiniz. Hangi sektörlerin daha güçlü olduğunu ve para kazandırdığını bilmeniz, bu işlere başlamadan önce bir piyasa araştırması yapmanız gerekiyor. Yapmak istediğiniz iş araştırdığınız güçlü sektörlerden biriyle aynıysa girişimcilik dünyasına neden adım atmayasınız?

Para getiren bir iş kurmak istiyorsanız aşağıda yer alan iş alanlarını değerlendirebilirsiniz. Daha kısa sürede para kazandıran bu işler, yeni iş kurmak isteyen girişimciler için faydalı olacaktır:

  • Kişisel Bakım/ Kozmetik Mağazası Açmak

En çok para kazandıran işlerden biri kişisel bakım/kozmetik mağazası açmaktır. İster online ister fiziksel mağaza olsun fark etmez, son zamanların en popüler işlerinden biri. Öyle ki, Türk ya da yabancı bilinen markalara ek olarak her yıl da özellikle ünlü isimlerin mutlaka kendi markalarıyla kurdukları kozmetik ve kişisel bakım markaları çıkıyor; buradan bile piyasanın ne kadar büyük olduğunu anlayabiliriz. Belli bir sermayeniz varsa kozmetik sektöründeki bu trendi değerlendirebilirsiniz.

  • Bebek Ürünleri Satmak

Bebek ürünleri her zaman ihtiyaç duyulan ürünlerden olduğu için piyasası büyüktür ve her zaman da rağbet gören bir pazar olmaya devam edecektir. Dolayısıyla bu pazara girmek ve mama, kıyafet, bakım ürünleri, oyuncak gibi ürünlerin satışını yapmak para kazandıracaktır. Kendi niş ürünlerinizi ürettirerek kendi markanızla satış yapabileceğiniz gibi, hazır bir markanın satışını da gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de 0-5 yaş arası nüfusun 5 milyon civarında olduğu tahmin edilmekte dolayısıyla bebek ürünlerine olan talep de her geçen gün artıyor.

  • Metal Ürünleri Üretmek

Tarım, İnşaat ve maden endüstrileri gibi birçok sektörün demir araçlara ihtiyacı olduğunu düşünecek olursak, metal üretimi işine girmek akıllıca olacaktır zira bu ürünlere talep oldukça fazla. Çeşitli sanayi bölgelerinde gerekli makinelerle metal üretim tesisleri kurabilirsiniz. Ürettiğiniz ürünleri de ilgili firmalarla anlaşıp satışını yapabilirsiniz. Biraz daha sermayeli ve zor bir iş kolu gibi görünse de para kazandıran işler arasındadır.

  • Sağlıklı/ Özelleştirilmiş Ürünler Satmak

         İnsanlar sağlık konusunda bilinçlenmeye devam ettikçe özelleştirilmiş/ sağlıklı ürünler satan gıda dükkanlarına da ilgi artmaya başladı. Vegan/vejetaryen, glutensiz, şekersiz gıdaların üretimini yapıp satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Üstelik bunları evden üretip online olarak satarak mağaza açma zorunluluğunuz da ortadan kalkabilir ya da illaki bir mağazam olsun diyorsanız ürünleri sergileyeceğiniz küçük metrekareler sizin için yeterli olacaktır.

  •  3D Baskı İşi Yapmak

Son zamanların hızlı para kazandıran işlerinden biri de 3D baskı işi yapmak. Bütçeniz varsa yaklaşık 10-15 bin dolar gibi bir bütçeyle cihazınızı alıp işe başlayabilirsiniz. Birçok firma artık ürünlerini 3D baskı ile ürettirmeye başladı dolayısıyla talep fazla ve siz de bu pazardan bir pay edinebilirsiniz.

  • Yenilenebilir Enerji Malzemeleri

Son yıllarda çevre sorunları iyice kendini belli etmeye başladı çünkü hala birçok ülkede hidroelektrik ve termik santraller ile elektrik üretilmekte ve Dünyada enerji ihtiyacı da giderek artmakta olduğu için yenilenebilir enerji malzemelerinin üretimi giderek önem kazanmaktadır. Siz de geleceği parlak olan yenilenebilir enerji malzemeleri işine girip hem iyi paralar kazanabilirsiniz hem de çevre sağlığı konusuna katkıda bulunmuş olursunuz.

GİS İntibak Eğitimi: 

25 Haziran – 30 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
6 Ağustos – 11 Ağustos 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)