Facebook 13 Yaş Altı Çocuklar için Instagram Sürümü Üzerinde Çalışıyor - Girişim Savaşçısı

Facebook 13 Yaş Altı Çocuklar için Instagram Sürümü Üzerinde Çalışıyor

Mevcut Instagram politikası, 13 yaşın altındaki çocukların uygulamayı kullanmasını yasaklamaktadır ancak BuzzFeed News tarafından verilen bir habere göre Instagram’daki yöneticiler, 13 yaşın altındaki çocukların da uygulamayı kullanabileceği bir sürüm oluşturmayı planlıyor. Instagram’ın ürün başkan yardımcısı Vishal Shah, ekip olarak ileriye dönük gençlik çalışmalarını belirlediklerini, isteklerinin yeni bir gençlik ayağı oluşturmak olduğunu ifade etti.

Facebook sözcüsü Joe Osborne, The Verge’e gönderdiği bir e-postada, “Çocuklar giderek artan bir şekilde ebeveynlerine, arkadaşlarını takip etmelerine yardımcı olacak uygulamalara katılıp katılamayacaklarını soruyor" dedi. “Şu anda ebeveynler için pek fazla seçenek yok, bu yüzden Messenger Kids’te yaptığımız gibi, ebeveynler tarafından yönetilen, çocuklara uygun ek ürünler geliştirmek için çalışıyoruz. Çocukların arkadaşlarına ayak uydurmasına, yeni hobileri ve ilgi alanlarını keşfetmesine yardımcı olmak için Instagram’a ebeveyn kontrollü bir deneyim getirmeyi araştırıyoruz. " dedi.

Gelen bilgilere göre, çalışma Instagram başkanı Adam Mosseri tarafından denetlenecek ve sonrasında Facebook’un başkan yardımcısı Pavni Diwanji tarafından yönetilecek. Diwanji’nin daha öncesinde YouTube Kids’te çocuklara yönelik ürünleri denetlediği ifade edildi. Ekip topluluğun en genç üyeleri için Instagram’ı daha güvenli hale getirmeye devam ettiklerini söyledi.

Instagram yöneticilerine göre gittikçe daha fazla genç ve çocuk uygulamaları kullanmak istiyor ve kimlik belgelerine ulaşılamadığı için bu çocukların yaşlarını doğrulamanın oldukça zor olduğunu söylüyor. Bu nedenle çok şey yapılması gerektiğini düşünen ekip gençler veya çocuklar için ebeveynlerin şeffaflık veya kontrole sahip olduğu bir Instagram sürümü oluşturmak hedefinde olduklarını söylüyor. Mosseri henüz şirketin “ayrıntılı bir planı" olmadığını da ekliyor.

https://www.buzzfeednews.com/article/ryanmac/facebook-instagram-for-children-under-13
https://www.theverge.com/2021/3/18/22338911/facebook-instagram-kids-privacy-coppa

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)