Girişimcilikle ilgili 11 Yabancı Blog Önerisi - Girişim Savaşçısı

Girişimcilikle ilgili 11 Yabancı Blog Önerisi

Girişimcilikle ilgili 11 Yabancı Blog Önerisi

Bir rapora göre, girişimciler girişimlerini kurmak için haftada 80 saatten fazla zaman harcıyor dolayısıyla oldukça yoğunlar ve özellikle işe ilk başlanan zamanlarda girişimcilikle ilgili en son gelişmeleri, teknoloji trendlerini, diğer girişim eğitmenleri ve girişimcilerin tavsiyelerini okumak için zamanları daha az oluyor.

Neyse ki bir girişimci olarak okuyabileceğiniz halihazırda başarılı girişimciler ve bu alanla ilgilenen kişiler tarafından oluşturulmuş fazla sayıda girişimcilik bloğu var. Girişimcilikte kendini geliştirmenin ve öğrenmeye devam etmenin oldukça önemli olduğundan yola çıktığımızda aşağıda sizlere sunduğumuz girişimcilikle ilgili bu liste, sizin özel ihtiyaçlarınız için doğru bloglara yönlendirilmenize yardımcı olacaktır. Liste girişimcilik, pazarlama, ürün ve yatırımlarla ilgili en iyi girişimcilik bloglarından bazılarını içerir.

 • Seth’s Blog

 Girişim ile ilgili siteler arasında Seth Godin’in sitesi oldukça popülerdir zira Seth son zamanların en iyi pazarlamacılarından biridir. Yahoo’da pazarlama başkan yardımcısı ve birden fazla Fortune 500 şirketi için danışmanlık yapmıştır. Uzmanlık alanı olan inovasyon ve pazarlama üzerine kitaplar yazmıştır. Girişiminiz için pazarlama üzerine tavsiyeler almak istiyorsanız bloğu inceleyebilirsiniz. Blogdaki konular genel olarak bir bütün olarak dijital pazarlama, izinli pazarlama, performans pazarlaması, organik pazarlama üzerinedir.

 • WiseBread

İşletme sahipleri ve yazarların deneyimlerini ve fikirlerini aktardığı bu site “küçük bir bütçeyle büyük yaşamak" temasına işler; akıllıca bütçeleme ve günlük yaşamda maliyet düşürmeyle ilgili bilgiler bu sitede bulunabilir.

 • Gary Vaynerchuk’s Blog

 Dijital pazarlama konusunda uzman olan Gary Vaynerchuk sadece internet üzerinden pazarlama yaparak 60 milyon dolarlık bir iş kurdu. Pazarlama işine girmeden önce Gary’nin babasının şarap işi vardı. Gary bunu çevrimiçi hale getirdi ve daha fazla satış yapmak için etkileyici pazarlamaya girişti. O zamandan itibaren de Youtube’da en çok izlenen pazarlamacılardan biri oldu.

 • LinkedIn Today

LinkedIn Today sitesi, girişimcilerin okuduklarına ve paylaştıklarına dayalı olarak seçilmiş makalelerle günün en iyi haberlerini sunar.

 • Smart Passive Income

Pat Flynn‘in kurduğu bu blog, girişimcilerin sorularının yanıtlanması ve girişimcilikte işe yarayan araçlar ve tekniklerin paylaşılması esasına dayanılarak başlatıldı. Sitede, bir işletmeyi büyütmekle ilgili podcast’ler, videolar ve makaleler bulunmaktadır.

 • Women on Business

2007’den beri aktif olan ve o zamandan beri kadın girişimciler için önemli bir kaynak olan bu blog, startup kurmak isteyen bir kişinin uygulanabilir bir iş planı oluşturmasından, muhasebe ve hatta işe alma süreci hakkında bilgi edinmesine kadar öğrenmek isteyeceği her türlü girişimcilik bilgisini içerir.

 • TechCrunch

Girişiminizin teknoloji ile herhangi bir ilişkisi varsa TechCrunch’ı takip etmek sizin için oldukça faydalı olacaktır. Yeni internet ürün incelemeleri ve güncel teknoloji haberleriyle teknolojinin iş yönünü takip edebilirsiniz.

 • Cloudways Blog

Bu blog, girişimi geliştirme, pazarlama ve e-ticaret hakkında değerli bilgiler sağlar. Girişimcilikle ilgili daha detaylı bilgiler öğrenmek istiyorsanız bu siteyi inceleyebilirsiniz. Bu blog daha çok işlerini genişletmeye çalışan yeni başlayan girişimciler içindir. Girişimciler ve pazarlamacılar için ipuçları ve püf noktaları sağlar.

 • Mashable

Oldukça faydalı makaleleri bulabileceğiniz, sosyal medya ve içerik oluşturma hakkında düzenli fikir yazılarıyla Mashable, girişimciler için harika bir kaynaktır.

 • Venture Hacks

Yeni bir şirket kurma ve sermaye bulma üzerine değerli bilgiler içeren bir sitedir. Sitenin Twitter Digest ve başarılı bir proje olan Angel List gibi ekstra özellikleri de incelenmeye değer.

 • Brian Solis’ Blog

Brian Solis, ödüllü bir yazar ve konuşmacıdır. Yeni teknolojilerin iş dünyasına olan etkilerini incelemiştir. Birçok önemli teknoloji etkinliğinde konuşmacı olmuştur. Müşteri deneyimi, liderlik ve yönetim hakkında tavsiyeler için bloğunu ziyaret edebilirsiniz.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)