Glocalzone nedir? - Girişim Savaşçısı

Glocalzone nedir?

Glocalzone Nedir?

Mart 2019 ‘da hizmete başlayan “Glocalzone” mobil uygulaması yerli bir uygulama olup 150.000’den fazla kullanıcıya sahip. Yurt dışına giden kişiden bir şeyler isteme durumunu uygulama haline getirmişler diyebiliriz. Ülkemizde bulamadığınız bir ürünü yurt dışına çıkan, seyahat eden insanlar aracılığıyla getirtebiliyorsunuz. Hem siz hayal ettiğiniz ürüne kavuşuyorsunuz hem de size ürünü getiren kişi para kazanıyor.

2019’un başında ilk yatırımını, 2020’in başında ise ikinci yatırımını alan uygulama, pandemi süreci içinde uygulamasının yeni versiyonunu yayına aldı. Yeni versiyonda ihtiyaç duyduğunuz ürünü getirebilecek olan yurtdışındaki kişiyle anında bağlantı kurup ürünü isteyebiliyorsunuz.

Aklınızda bir ürün yok diyelim ama ille de bir şeyler getirtmek istiyorsunuz, halihazırda ilginizi çekecek sistemde kayıtlı olan ürünlerden sipariş verebiliyorsunuz. Ödeme konusunda da güvenli bir sistem geliştirilmiş. Ürününüz Yurtdışından gelmeden para karşı tarafa aktarılmıyor. Önce ürünü getirecek olan kişiyle her konuda aranızda anlaşıyor, daha sonra da sisteme ödemenizi yapıyorsunuz. Ürününüz geldikten sonra da ürünü tedarik eden kişi ücretini alıyor. Hostesler, gezginler, yurt dışında okuyan öğrenciler ürün tedarikçisi olarak aktif rol oynamakta. Uygulama sahipleri 2021 yılı içinde 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor.  

Kaynaklar:

https://webrazzi.com/2017/08/16/glocalzone-yurtdisindan/    

https://www.hurriyet.com.tr/kampus/hem-ticaret-hem-ziyaret-dedikleri-bu-olsa-gerek-glocalzone-40958889

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)