Google’ın Para Kazandıracak “Task Mate” Uygulaması - Girişim Savaşçısı

Google’ın Para Kazandıracak “Task Mate” Uygulaması

Google’ın Para Kazandıracak “Task Mate” Uygulaması

Google tarafından oluşturulan “Task Mate” yani “Görev Arkadaşı” diye çevirebileceğimiz yeni uygulama kapalı beta sürümünde test ediliyor. Uygulamanın temel olarak amacı kullanıcılardan, nakde çevrilebilecek bir ödül bakiyesi karşılığında ilgili görevleri yerine getirmelerini istemesi. Şu anda Beta sürümünde olan ve yalnızca davetiye kodu olanlara açık olan uygulama yine şimdilik sadece Hindistan’daki bazı kullanıcılar ile denemeye alınmış durumda.

 Görev tanımlarından bazılarına bakacak olursak, İngilizce bir kelime öbeğini yerel bir dile çevirmek, yakındaki bir restoran ya da mağazanın fotoğraflarını çekmek, anket soruları sormak diyebiliriz. Bu uygulamadan para kazanmak isteyen kullanıcılar, bir göreve başlamadan önce görevin ücretini önceden görüntüleyebilecek ve buna göre görevi kabul edecek ya da reddedecek.

Tamamlanan görevler için kullanıcılara yerel para birimi cinsinden ödeme yapılacak ve kullanıcıların bir üçüncü taraf ödeme işlemcisine sahip bir hesaba ihtiyaçları olacak. Nakde çevirmeye hazır olunduğunda, kullanıcılar e-cüzdanlarını veya hesaplarını uygulamadaki ödeme ortağına kaydettirecek ve sonrasında kullanıcılar profil sayfalarını ziyaret edip “nakde çevir" düğmesine basacaklar. Daha sonra da ücretlerini yerel para birimlerinde çekebilecekler.

Kaynaklar:

https://www.gsmarena.com/google_testing_a_new_app_called_task_mate_to_crowdsource_business_information_and_voice_recordings-news-46414.php

https://www.webtekno.com/google-para-kazanma-uygulamasi-task-mate-h102574.html

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)