KPMG Türkiye, Siber İstihbarat Şirketi PRODAFT ile İş Birliği İmzaladı - Girişim Savaşçısı

KPMG Türkiye, Siber İstihbarat Şirketi PRODAFT ile İş Birliği İmzaladı

KPMG Türkiye, Siber İstihbarat Şirketi PRODAFT ile İş Birliği İmzaladı

KPMG Türkiye, siber güvenlik konusunda çıtayı yükseltmeyi hedefliyor zira siber güvenlik konusunda ihtiyaca özel çözümler sunan ve bu alanda kendi ürün ve teknolojilerini geliştiren PRODAFT ile iş birliği yaptı. İş dünyasında dijitalleşmenin artmasıyla siber ihtiyaçların da eskisinden daha önemli hale geldiğini belirten KPMG Türkiye Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı Lideri Alper Karaçar, “PRODAFT ile iş birliğine giderek entegre bir hizmet sunmaya karar verdik” dedi.

Alper Karaçar, “Bu nedenle profesyonel hizmet anlayışımızı, alanında en iyi olan uzman ekiplerle birleştirip yüksek standartlarda iş yapmaya özen gösteriyoruz. Siber güvenlik alanında en iyilerden PRODAFT ile iş birliğine giderek entegre bir hizmet sunmaya karar verdik” dedi.

PRODAFT Yönetici Ortaklarından Onur Eski de, dijitalleşen firmaların artık siber istihbaratın payının artması gerektiğini ifade etti. Dünyadaki ilk siber istihbarat platformları arasında yer alan ürünlerinin U.S.T.A. (Ulusal Siber Tehdit Ağı) ile yıllardır bankacılık, havacılık, e-ticaret, sigortacılık, telekomünikasyon sektörleri başta olmak üzere kritik alt yapılara çözüm sağladığını söyledi.

Alper Karaçar iş birliğini şöyle detaylandırdı: “Ancak farklı pazarlar ve kitlelere erişim aynı zamanda şirketleri farklı coğrafyalarda siber korsanlığın hedefi haline de getiriyor. Verimlilik veya erişim kolaylığı için atılan her adım şirketlerin siber saldırıya uğrama ihtimal ve şiddetini artırıyor. Teknolojiyi kullanmaya ve her gün daha fazla dijitalleşmeye mecburuz. Ne kadar teknoloji kullanırsak, ne kadar dijitalleşirsek bir o kadar da siber tehditlere açık hale geliyoruz. İş yapma kurallarının yeniden yazıldığı bu dönemde gelişen riskleri değerlendirdik, hem yükselen kavram siber istihbaratta kendini kanıtlamış hem de siber güvenlikte ihtiyaca özel çözümler sunan PRODAFT ile anlaştık. Tecrübe ve alt yapımızı, yüksek teknik kapasiteye sahip bir ekiple birleştiriyoruz. Müşterilerimizin siber ihtiyaçlarına birlikte çözüm üreteceğiz.”

Kaynak:

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/siber-tehdit-icin-onlem-6443319

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)