Live View Nedir? - Girişim Savaşçısı

Live View Nedir?

Live View Nedir?

Google Haritalar birçok insan için hayatlarını kolaylaştıran bir araç haline geldi, öyle ki bu araç olmadan bilinmeyen bir yerden bilinmeyen bir yere gitmek çok daha zor olurdu. Kalabalık metropol şehirlerinin sokaklarında dolaşanların da yön bildirimine oldukça ihtiyaçları olduğu düşünüldüğünde Google Haritalar’da  Live View özelliği burada kendini gösteriyor.

Live View’in ne işe yaradığını basitçe ifade edecek olursak, bu araç binalar ve sokak tabelalarına dayalı bilgi ve yol tarifleri sunmak için yapay zekayı kullanıyor, konumunuzun artırılmış gerçeklik haritasını görüntüyor. Live View, rotanızda bir sonraki adımda gitmeniz gereken yer konusunda size çok net talimatlar veriyor. Sistem, GPS yardımıyla kullanıcının bulunduğu konumu algılıyor, Street View verisi ile kişinin tam olarak nerede olduğunu bulabiliyor. Artırılmış gerçeklik desteği ile de kamera yardımıyla ekrana gitmeniz gereken yönü yansıtıyor. 

Live View, size okları ve gerçek görüntüler üzerine yerleştirilmiş büyük, okunabilir sokak işaretlerini göstererek hızlı ve kullanışlı yönlendirme sağlıyor. Bu, kendinizi alışılmadık ortamlara yönlendirmenizi çok daha kolay hale getiriyor.

Ayrıca, Live View özelliği de paylaşılabiliyor. Böylece, bir arkadaşınız ya da siz konumlarınızı  paylaştığınızda, Live View’da tam olarak nerede olduklarını görebiliyorsunuz.

Kaynaklar:

https://www.techrepublic.com/article/how-to-use-live-view-on-google-maps/

https://techcrunch.com/2019/08/08/google-launches-live-view-ar-walking-directions-for-google-maps

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)