Meta İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor - Girişim Savaşçısı

Meta İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor

Meta İlk Fiziksel Mağazasını Açıyor

Eskiden Facebook olarak adlandırılan şirket Meta kendisini meta evrenin lideri haline getirmek için çalışmalarına devam ederken ilk fiziksel mağazasını önümüzdeki ay açmayı planladığını ifade etti. Mağazalardan ilki 9 Mayıs’ta California’da açılıyor. “Meta Store'da her şeyle etkileşime geçmenizi istiyoruz. Bir şeyler toplamanızı istiyoruz. Bunu hissetmenizi istiyoruz" diyerek resmî web sitesinde açıklama yapan şirket, Meta Quest 2 sürükleyici görüntüleyici konsolu, Portal video konferans sistemi ve kullanıcının her şeyi paylaşmasına izin veren Ray-Ban Stories gözlükleri gibi ürünleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket Meta Store’un insanların ürünlerin gelecekte meta veriye nasıl geçiş kapısı olabileceğini anlamalarına yardımcı olacak.

“Sanal gerçekliği anlamanın en iyi yolu onu deneyimlemektir" diyen Meta’nın kurucusu Mark Zuckerberg şirketinin insanların sanaldan gerçekliğin artırılmış versiyonlarına neredeyse sorunsuz bir şekilde geçtiği fütüristik bir dijital dünya olan metaverse vizyonuna alıştırmayı hedeflediğini ifade ediyor. Zuckerberg, sanal ve artırılmış gerçeklik cihazlarını, insanların giyilebilir teknoloji aracılığıyla iletişim kurma konusunda daha rahat olduğu daha bağlantılı bir geleceğe bir adım olarak görüyor.

Kaynaklar:

https://www.entrepreneur.com/article/425674 

https://www.nytimes.com/2022/04/25/business/meta-plans-to-open-its-first-retail-store-as-it-highlights-metaverse-related-products.html

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)