Berşan Taş - Girişim Savaşçısı

Berşan Taş

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

BERŞAN TAŞ

“Hedefleri olan çoğu insanın yaşadığı benzer süreçlerin içerisinde boğuşurken tanıştım Girişim Savaşçısı Programı ile, çağırışları bile farklıydı ve bu programda neler olduğunun merakı beni çoktan sarmıştı…"

Çoğu zaman daha fazlasını geçemeyeceğini düşündüğün onlarca eşik, belirsizlik, korkunç bir hızla geçen zaman içinde doğru anda doğru adımları atabilme telaşı, fiziksel ve zihinsel yetersiz kaldığını hissettiğin birçok an ve harcadığın para veya emek. İki elin bir beynin yetmediğini düşündüğün, başka ve doğru bir akla ihtiyaç duyduğun birçok an ve daha fazlası… Hedefleri olan çoğu insanın yaşadığı benzer süreçlerin içerisinde boğuşurken tanıştım Girişim Savaşçısı Programı ile, çağırışları bile farklıydı ve bu programda neler olduğunun merakı beni çoktan sarmıştı. Peki Girişim Savaşçısı Programı içindeki sürede neler mi oldu?

Benliğimi koruyabileceğim ölçüde kendimi önemseyerek ama aynı zamanda çevreme yarar sağlayabilecek koşulları yaratmak için çok çalışmayı, hedeflerime ulaşmak yolunda, önce kendi sınırlarımı doğru keşfederek, her seferinde bu sınırları bir tık daha arttırmak için çabalamayı, tanıdığım herkes, gördüğüm yaşadığım her şeyden ders çıkararak, asla geriye bakmadan, her seferinde kendimi geliştirmeyi ve ilerleyişimi sağlamak için sonuna kadar mücadele etmeyi öğrendim. Hayatın, işlerin hiç de istediğim gibi gitmediğini düşündüğüm anda tam da, düşmeden daha fazlasını yapmam gerektiğini hatırlamam gerektiğini ve daha fazlası için her seferinde daha güçlü harekete geçebileceğimi öğrendim. Karşıma çıkan fırsatları her zaman doğru değerlendirmek ve duygularıma yenik düşmemek için mücadele etmeyi, duygulara yenik düşmeme telaşıyla, önce kendime sonra etrafıma iyi hissettirmeye sebep olacak güzel duyguları doğru şekilde kullanmayı iyi bir şekilde yönetmeyi, her şeye rağmen, ne yaşarsam yaşayayım her zaman gülebilmeyi çünkü bunun beyne iyi geldiğini öğrendim. Bunların hiçbirini bilmiyor muydum? Bildiğimi ve uyguladığımı düşündüğümü ama hiçbirini tam anlamıyla yapamadığımı öğrendim. Emeğimi ve sermayemi daha doğru değerlendirebilmek adına, keşke işimi kurmadan önce bu programa katılmış olsaydım diyorum ama burada hiçbir şey için geç olmadığını da öğrendim. 🙂