Burak Kayıkçıoğlu - Girişim Savaşçısı

Burak Kayıkçıoğlu

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

BURAK KAYIKÇIOĞLU

“Artık çevremdeki olumsuzluklar bana engel olamayacak, destek almak istediğim vakit onlarca uzman görüşü alabileceğim, ne olursa olsun vazgeçmeyeceğim ve en önemlisi sevdiğim işi yapıp bununla insanlığa değer katabileceğim."

Yaşamımın deneme tahtası gibi olduğunu düşünmek benim için ızdırap vericiydi. Deneme-yanılma yöntemleriyle arzu ettiğim şeylere ulaşamayacağımı düşündüğüm anlarda küçüklüğümden beri gelen aile olgusuyla büyüttüğüm girişimci kişiliğin artık olgunlaşma ve istenilen sonucu getirecek hareketlerin başlangıcı olarak, arama motoruyla karşıma gelen siteyi tıklamamla fitili ateşlediğime inandım. Fiziksel ve mental olarak zorlayıcı olması sizi korkutmasın, çünkü hedef her zaman bir tık daha fazlası olduğunu bilmek ve bunu başarmak, ardından size sağladığı özgüven ve fikirlerinizi düzenli şekilde kağıda aktarabilmek. Yaşamınız boyunca size yapmanız gerekenlerin söylenmesi ve siz harici bir sürü kişinin geleceğinizi 3 aşağı 5 yukarı tayin etmesi; evet, belki bu şekilde işin kolayına kaçmak kimileri için bulunmaz bir nimet. Fakat eğer başarılı olmanın tüm sıfatlarını taşıyan ve bunu sürekli geliştiren kişi olma hayaliniz varsa acilen o konfor noktasından uzaklaşın ve bu programa gelin. Fikirlerinizin değersiz olmadığı, hayalinizi özgürce ve mantıklı biçimlerde aktarabildiğiniz bir ortam. Ekip ruhunun size kattığı o büyük değeri yakalamak ve benim için en önemlisi; bilemediğiniz, fikriniz olmayan bir konu hakkında nasıl bilgi sahibi olunabilir ve bunu nasıl en üst seviyelere taşıyabilirsiniz sorularına bu oluşumda cevap bulmak hiç de zor değil.

Artık çevremdeki olumsuzluklar bana engel olamayacak, destek almak istediğim vakit onlarca uzman görüşü alabileceğim, ne olursa olsun vazgeçmeyeceğim ve en önemlisi sevdiğim işi yapıp bununla insanlığa değer katabileceğim demek adına kaçırılmayacak bir fırsat. Mezun olduktan sonra sizde kalan etkileriyle birlikte bu oluşumun herhangi bir ölçüyle değerlendirilemeyeceğini içtenlik ve samimiyetimle söyleyebilirim. Hayallerini yarına erteleme çünkü bugün ‘Hayatının geriye kalanının ilk günü‘.