Eylül Kantürk - Girişim Savaşçısı

Eylül Kantürk

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Mesleği

Kimya Mühendisi

EYLÜL KANTÜRK

Girişim Savaşçısı ile tanışmam hayatımdaki en kritik ve radikal kararları almak, kendimi gerçekleştirmek üzere yola çıktığım, hayatta ne yaparak fayda sağlayabileceğimi keşfetmeye çalıştığım öyle bir döneme denk geldi ki kısa süre içerisinde “hayatımın dönüm noktasıdır” diyebileceğim bir deneyime dönüştü.

Öncelikle belirtmek isterim ki, Girişim Savaşçısı işinizi kurmanızı sağlayan bir eğitimden çok daha fazlasıdır. Girişimcilikle ilgili temel bilgi sahibi olmayı ve iş fikirlerinin oluşmuş olmasını gerektiren diğer eğitimlerin aksine ne iş yaptığınızdan, ünvanlarınızdan bağımsız herkesin eşit ve çeşitli olduğu bir ortamda hep beraber öğrenip kendimizi keşfetmemiz açısından diğerlerinden ayrışıyor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki;  kurumsal hayatta çalışan bir mühendis olarak, intibak eğitimine başladığım zamanlardaki girişimcilikle ve iş kurmakla alakalı kısıtlı ve yüzeysel bilgime kıyasla, usta birliği sonunda sahip olduğum birikim ve farkındalık arasındaki fark öngördüğümden çok daha fazla.

Bu programla, farklı disiplinlerden, kendi imkanlarınızla erişmenizin çok güç olduğu mentor ve uzmanların da desteğiyle, hayatın her alanında kullanabileceğiniz nitelikli bilgiye sahip olup, kendinizi, yeteneklerinizi ve hayat amacınızı keşfedip, bu amaç doğrultusunda fark yaratacak iş fikirlerinizi hayata geçirecek metod ve stratejileri kavrayıp uygulama yetkinliğini kazanarak gerçek gücünüzü ortaya çıkaracaksınız.

Şüphesiz ki kolay bir süreç değil. Mental ve fiziksel dayanıklılığınızı defalarca test etmeniz ve her defasında ayağa kalkmanız gerekir. Ancak şundan emin olabilirsiniz ki sürecin sonunda neler başarabildiğinizi gördüğünüzde zorluklarla mücadelede uzmanlaşmaya başlıyorsunuz. Bir girişimcinin bu programdan en büyük kazanımlarından birinin bu olduğunu düşünüyorum. “Asla pes etme” ifadesi çevresinde dönen birçok motivasyon konuşmasını duyarız, bunun doğru olduğunu da biliriz ancak deneyimleyip kendinize ispatladığınızda daha güçlü bir birey olarak var olmaya devam edersiniz.

Bu teknik kazanımların ötesinde Girişim Savaşçısını eşsiz yapan benzer amaç ve değerlere sahip insanların bir araya gelmesi sonucunda oluşan tarifi mümkün olmayan birlik beraberlik duygusudur. Usta birliğini tamamladığınız takdirde ömür boyu destek alabileceğiniz bir organizasyon içerisinde daimi arkadaşlıklar edinebilir ve bu organizasyonun desteğiyle işinizi ayağa kaldırmak için teknik ve duygusal destek alma imkanı bulabilirsiniz.

Girişim Savaşçısı hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri. Eğer bunları okurken biraz olsun heyecanlanmışsan doğru yerdesin. Hep beraber fark yaratmak dileğiyle.