Fatma Çiçek Sabuncu - Girişim Savaşçısı

Fatma Çiçek Sabuncu

İletişim

Bölgesi

Bursa

Birliği

Meslek

Harita Teknikeri / Gayrimenkul Danışmanı

FATMA ÇİÇEK SABUNCU

“Dünyayı değiştirebilen insanlar buna inanacak kadar deli olanlardır." Steve Jobs

Ben bu programı bir akşam vakti  instagramda görmüştüm. Dikkatimi çekti, can alıcı soruları vardı.

Yaşadığımız dünyada insanlar hayatlarını devam ettirebilmek için çalışmak zorundalar evet ama çalışırken de ailesine, sevdiklerine zaman ayırmak isterler, çalıştığı onca senenin emeğinin karşılığını almak isterler ve en önemlisi belki de yaşam standartlarının iyi olmasını isterler. 

Ben çalışmayı çok seven bir insanım. İnşaat sektöründeydim. Hep bir koşturmaca halindeydim. Bir süreliğine çalışma hayatıma çocuklarımı büyütebilmek için ara verip tekrar iş hayatıma geri döndüğümde başka bir sektörde çalışmaya başlamıştım. Çalışıyordum ama mutlu değilim. Bir şeyler eksik gibiydi. Ne olduğunu da bulamıyordum. İstediğim hayat bu değildi, bir elin bana yardımcı olmasını istiyordum. Tam o sırada " Girişim Savaşçısı"yla tanıştım. İyi ki de yolum kesişmiş. Kendimi keşfe çıkacağım bir yolculuktu bu benim için. Bir de gördüğüm saygıdeğer mentörlerimizi de unutmamak lazım. 

Yolculuğumuz sırasında birçok eğitim ve ödevlerimiz oldu. Normal hayatımızın içinde işimizde gücümüzde giderken bu ödevleri yetiştirmek bazen hiç de kolay olmadı. Ama size şu kadarını söyleyebilirim; bir insan uyumadan ayakta kalabilirmiş ve hiç de dikkati dağılmadan çalışabilir, önemli kararlar alabilirmiş. Bunu aldığımız eğitimde öğrendim.

Gerçekten Girişim Savaşçısı eğitimi zorlu bir deneyimdi ama bir o kadar da keyifli, maceralarla dolu bir yolculuktu benim için. Pes etmemeyi , şartlar ne kadar zor ve ağır olsa da ayakta kalabilmeyi öğrendim. Bu durumum etrafım tarafından da fark edildi. Artık hayatımda daha dik duruyorum, daha kararlıyım, emin adımlarla ilerliyorum. Pes etmek ya da kolayına kaçmak diye bir şey yok benim için. 

Şimdi artık mezunum ve hayat benim için bitmeyen macera dolu bir yolculuk olmaya devam edecek.