Furkan Şerbetçi - Girişim Savaşçısı

Furkan Şerbetçi

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

FURKAN ŞERBETÇİ

“Bu programda yaşadıklarımı ve hissettiklerimi cilt cilt ansiklopedilerle anlatsam da ekip arkadaşlarım dışında kimsenin anlayabileceğini sanmıyorum…"

Hayatımız boyunca sürekli olarak bir takım zorluklarla mücadele ediyoruz ancak mücadelemizi aslında hangi amaç için verdiğimizi bilmiyoruz. Hangi amaç uğruna yaşıyoruz? Verdiğimiz mücadeleye yüklediğimiz anlamlar hayat amacımızı ne kadar yansıtabiliyor? Aldığımız her nefesin ne kadar önemli olduğunun farkında mıyız? Her zaman savaş verdiğimiz düşmanımızı ne kadar iyi tanıyoruz? Kendimizi ne kadar iyi tanıyoruz? İçimizdeki gücün ve kudretin farkında mıyız?

Girişim Savaşçısı programına katılmadan önce bu soruları asla kendime sormazdım; sorsam bile bu soruların cevaplarının çok muğlak olduğunu düşüneceğim için asla cevaplamak için vakit harcamazdım.

Şimdi cevaplarını bildiğim bu soruları her gün tekrar tekrar kendime sormak ve cevaplarını hatırlatmak istiyorum. Bu program sayesinde gözlerim kapalı olarak ekibime nasıl kendimi emanet edebileceğimi; birlikte imkansız gözüken her şeyi nasıl keyifle başarabileceğimi; tek bir leblebi tanesinden birlikte en büyük hazzı alabileceğimi anladım. Girişimcilik felsefesinin iş kurmaktan çok daha öte olduğunu, bu felsefenin, hayata farkındalık gözlüklerinden bakarak, çevrendeki tüm enerjiyi kabullenip, o enerjiyi hedeflerin, hayallerin, prensiplerin ve değerlerin doğrultusunda yöneterek anlamlı bir şekilde yaşamak olduğunu öğrendim. Bu programda yaşadıklarımı ve hissettiklerimi cilt cilt ansiklopedilerle anlatsam da ekip arkadaşlarım dışında kimsenin anlayabileceğini sanmıyorum.

Çocuklarıma ve torunlarıma anlatabileceğim birçok hikayeyi sekiz hafta içerisinde yaşattığı için Berke Sarpaş ve tüm mentorlere teşekkürü ömür boyu bir borç bilirim.