Hanife Öztürk Ersin - Girişim Savaşçısı

Hanife Öztürk Ersin

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

HANİFE ÖZTÜRK ERSİN

“Nerede olman gerektiğine inanıyorsan git orada ol! Bunun önünde hiçbir engel yok, yeter ki ne istediğini bil ve inançların uğruna bir hayat yaşa. “

Hayatımda bir şeyleri değiştirmek istiyordum ama nereden ve nasıl başlayacağımı bilemiyordum. Kısa sürede yol almamı sağlayacak ve bana yeni kapılar açacak bir şeylere ihtiyacım vardı. Tam da bu sırada Girişim Savaşçısı Programını buldum. Programın kurucusunun Berke Sarpaş olduğunu görünce çok sevindim, çünkü kendisinden yıllar önce Dış Ticaret Eğitimi almıştım. Bilgi birikimine çok güvenerek onun kurduğu program mutlaka çok değerlidir diye düşündüm ve hiç tereddüt etmeden başvurumu yaptım.

Girişim Savaşçısı Programına katılmak benim hayatımda almış olduğum en doğru kararlardan biridir. Bu program tam da çok ihtiyacımın olduğu bir dönemde sanki benim için yaratılmış gibiydi. Hiçbir eğitim programı beni bu kadar kısa sürede toparlayıp doğru yöne yönlendiremezdi. Gerçekten çok güzel kurgulanmış ve ihtiyacımız olan her şey ustaca programa dahil edilmiş. Çok zorlu bir program olmasına rağmen her anından keyif almaya çalıştım. Yapılan her şeyin bir amacının olduğunun bilinciyle maksimum verimi alarak öğrendiklerimi hayatıma uygulamaya gayret ettim ve ediyorum da…

Eğitim boyunca birçok şey öğrendim. İlk gün duyduğum ve en çok etkilendiğim sözlerden biri “Acılar, kalıcı değildir.” oldu. Evet, acılar bizi olgunlaştırır ve bir gün mutlaka son bulurlar. Bizler acıların üstesinden gelmeyi başarırsak daha da güçleniriz. Biz bu eğitimde acılara karşı daha dirençli hale gelmeyi öğrendik. Böylece mental dayanıklılığımızı arttırarak olaylara dışarıdan bakabilmeyi ve daha sağlıklı kararlar verebilmeyi öğrendik.

“Hayatınızın en önemli iki günü doğduğunuz gün ve neden doğduğunuzu anladığınız gündür.” Bu programda neden doğduğumuzu sorgulayarak hayat amacımızı bulmaya çalıştık. Nerede olman gerektiğine inanıyorsan git orada ol! Bunun önünde hiçbir engel yok, yeter ki ne istediğini bil ve inançların uğruna bir hayat yaşa. İnançların uğruna yaşadığında zaten başarı gelecektir, çünkü tutku ve adanmışlık varsa başarı da vardır. İşte bu bilinçle hayatımı baştan kurguladım ve ne yapmam gerektiğine karar verdim. Sadece bunun farkına varabilmek bile oldukça değerli, çünkü hiçbir şeyin farkında olmadan yaşanan ve boşa harcanan o kadar çok ömür var ki… Ama hiçbir şey için geç değildir, önemli olan bunu fark etmek ve harekete geçmek… Bu bilince eriştiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum.

Girişim Savaşçısı Programı gerçekten sıra dışı bir program. Benim hayatıma çok şey kattı ve ben artık yolumu buldum; ne yapmak istediğimi ve bunu nasıl başarabileceğimi biliyorum. Hayatımı yeniden şekillendirirken birçok yönden gelişimime katkı sağlayan Sevgili Koçumuz Berke Sarpaş’a, çok değerli mentorlarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.