Mehmet Fatih Torun - Girişim Savaşçısı

Mehmet Fatih Torun

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

MEHMET FATİH TORUN

“43 yaşında dinamik bir bankacıyım. 16 yıllık çalışma hayatım boyunca işim gereği liderlik ve koçluk eğitimleri de dahil olmak üzere birçok farklı türde eğitim aldım. Fakat yorarken düşündüren, öğretirken eğlendiren böylesine bir tecrübeyi hiç yaşamadım."

Girişim Savaşçısı programını ilk gördüğümde bu programda ben de olmalıyım dedim. Ve programı bitirdiğimde de ne kadar doğru bir karar verdiğimi gördüm.

Bu program bana ekip olmanın/olabilmenin hedefe giden yolda % 50’yi başarmak anlamına geldiğini, değişmek ya da kendimiz ile uyum içerisinde yaşamak için başkalarını eleştirmek ve onları değiştirmeye çaba sarf etmektense çevremizdekileri olduğu gibi kabul ederek kendi değerlerimizin farkına varmanın ve herkesin her ne yaş gurubunda ve sosyal statüde olursa olsun değişime ihtiyacı olduğunu, değişmekten ya da kendimize yatırım yapmaktan korkmamamız gerektiğini tekrar göstermiş oldu.

Girişim Savaşçısı olmak, kendime olan güvenimin artması, yaratıcılık duygumun gelişmesi, mücadeleci tarafımın farkına varmam ve olaylara olan bakış açımı değiştirebilmem bakımından kişisel gelişimime büyük yararlar sağladı.

Her türlü olumsuzlukta bile insanlara güven duyabilmeyi, ekip lideri olabilmek için iyi bir ekibe ihtiyacın olduğu kadar, iyi bir ekibin sırrının da sıkı takip, motivasyon ve aynı hedefe ilerleme arzusu olduğunu bana uygulamada gösterdi.

Takım ruhunun, istekli olmanın ve azmin aşamayacağı hiçbir engelin bulunmadığını, “HER ŞEYİN BİZİMLE BAŞLAYIP, BİZİMLE SON BULACAĞINI" bana kanıtladı.

Böylelikle aslında içimdeki beni bana farklı bir bakış açısı ile gösteren, başta Berke Sarpaş olmak üzere, Barış Gürkaş ve tüm diğer Girişim Savaşçısı mentorlarına ve eğitimcilerimize, bu program boyunca ekip olarak her türlü sabır, sevgi, güç ve metaneti bize gösteren, ekip olmanın da tam anlamını bana yaşatan Everest Birliği’ndeki tüm ekip arkadaşlarıma da teşekkür etmeden geçemeyeceğim.

Ben bu büyük ailenin bir parçası olmaktan çok mutluyum ve çok da büyük gurur duyuyorum.