Murat Kaynatır - Girişim Savaşçısı

Murat Kaynatır

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

MURAT KAYNATIR

“GİS’i, yoğun bir eğitim ve uygulama ortamı, sürprizlerle dolu, sorunun sorgulamanın olmadığı sadece kabullenmenin ve kişinin nefsiyle mücadelesinin olduğu bir program olarak tanımlayabilirim."

GİS-Girişim Savaşçısı deyince sağlık sektöründen geldiğim için aklıma Gastro İntestinal Sistem yani sindirim sistemi aklıma gelmişti ve yüzümü küçük bir tebessüm kaplamıştı. Bugün, aldığımız eğitime dönüp baktığımda, yine yüzümü birçok bilginin sindirilmesiyle, olumlu kazanımı ve uygulamayı yansıtan anlamlı bir tebessüm kaplıyor.

Hayat bana göre ezber bozan, doğru yorumlara ihtiyaç duyan bir yapıda karşımıza çıkıyor. Bu noktada da kişide olması gereken ciddi bir birikime, mücadele ruhuna, gelişim ve değişime açık bir yapı gerekiyor. GİS’i bir duruş, bir felsefe olarak algılamak gerekiyor diye düşünüyorum. Yoğun bir eğitim ve uygulama ortamı, sürprizlerle dolu, sorunun-sorgulamanın olmadığı sadece kabullenmenin ve kişinin nefsiyle mücadelesinin olduğu bir program olarak tanımlayabilirim.

Her zaman hayatın kalbinde olmayı sevdiğim, hayatı renkli ve farklı algılamaya çalıştığım için bu programın çok ilgimi çektiğini açıklıkla söyleyebilirim. İlk başta farklı bir program olduğu için insan yadırgayabiliyor. Ama daha sonra adapte olup, sorgulamadan devamlı üretmeye başlıyorsunuz. Programda bir süre sonra üretmeye ve mücadeleye alışır, duramaz hale geliyorsunuz. Program sonunda yaptığın ödevlere, projelere, konferanslara, mentor sohbetlerine, workshoplara, outdoor aktivitelere, iş modeline baktığında bunları ben mi yaptım diyorsunuz. Üretmenin verdiği inanılmaz mutluluğu yaşıyorsunuz. Beni programda en çok motive eden nokta işte burası; savaşmak, başarmak ve üretmek !

Bu programda gece gündüz bizim yanımızda olup, her anlamda destek olan Berke Sarpaş’a ve çok değerli takım arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum.

Böyle güzel insanlardan kurulu bir ailenin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum.