OĞUZHAN YILMAZ - Girişim Savaşçısı

OĞUZHAN YILMAZ

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

OĞUZHAN YILMAZ

“Eğitim boyunca sınırlarınızı zorluyorsunuz, stresle baskıyla mücadele ediyorsunuz, sürekli duygusal değişimlerle baş etmek zorunda kalıyor ve bunların hepsinden keyif alıyorsunuz."

Girişimcilik ekosistemindeki gelişmeleri araştırırken rastladım bu programa. Yeni insanlarla tanışmayı, yeni yerler keşfetmeyi, kendini sürekli geliştirmeyi seven biri olarak tereddüt etmeden katılmak istedim. Girişimcilerin yaşadığı zorlukları az çok bilen ve yaşayan biri olarak eğitim tanıtımlarında bahsedilen zorluklar da beni çekti diyebilirim. Dışarıdan bakıldığında fena olmayan bir iş düzenim vardı ama ben yaptığım işe tutkuyla bağlı olmadığımı ve illüzyonlar uğruna amaçlarımdan şaştığımı farketmiştim. Yola çıkarkenki amaçlarımla güncel durumum arasında ciddi sapmalar vardı. Yolumu nasıl değiştirip hedeflerime nasıl tutkuyla bağlanacağımı çözemiyordum. Benimle aynı dili konuşan insanlarla bu durumu düzeltebileceğimi düşündüğümden, eğitimin benim için doğru bir yer olduğunu en başında anladım. Eğitim boyunca sınırlarınızı zorluyorsunuz, stresle ve baskıyla mücadele ediyorsunuz, sürekli duygusal değişimlerle baş etmek zorunda kalıyor ve bunların hepsinden keyif alıyorsunuz. En sonunda da sınırları olmayan, mazeretlere sığınmayan, her şeyin sebebinin ve çözümünün kendi beyninde olduğunu idrak eden, karar mekanizması gelişmiş, daha duyarlı ve hayata daha farkında bakabilen bir savaşçı haline geliyorsunuz.

Girişim Savaşçısı Eğitimi ile kendi potansiyelimi keşfetme fırsatı buldum. Sınırlarımın olmadığının ve her şeyin kendi elimde olduğunun farkına vardım. Daha önce hep yalnız iş yapan biri olarak, ekip çalışmasının önemini ve ekip olarak hareket edildiğinde yapılabilecekleri uygulamalı olarak net bir şekilde öğrendim. Hepsinden öte hiç unutmayacağım güzel anılar, tanıştığım güzel insanlar ve kolay kolay ulaşılamayacak müthiş bir network biriktirdim. Tüm bunlara bakarak diyebilirim ki; şimdiye kadar verdiğim en doğru kararlardan biriydi Girişim Savaşçısı eğitimine katılmak.