Ömer Demir - Girişim Savaşçısı

Ömer Demir

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Mesleği

Bilişim Yazılım Uzmanı

ÖMER DEMİR

Büyük işler küçük adımlarla başlar!

Hayatımın dönüm noktalarında hep bir çözümle karşılaştım. Bu dönemde ise karşıma Girişim Savaşçısı çıktı. Aslında yaklaşık yedi yıldan beri haberdar olmama rağmen bir türlü fırsat bulamamıştım. Bir gün radyoda Berke Sarpaş’ın katıldığı programa denk geldim. Berke Bey’in programda kurmuş olduğu bir cümle, önce beni, kitabını almaya, daha sonra da aralıksız olarak bütün süreçlere dahil olmama vesile oldu. O cümlede, “Herkes bir şekilde girişimde bulunuyor ve bir şeyler yapıyor fakat çok zaman kaybediyorlar. Biz burada 10 yılda edinecekleri tecrübeleri hap şeklinde verip, o zaman kaybını ortadan kaldırıyoruz” demişti. İşte benim serüvenim ondan sonra başladı.

24 yıllık girişimci olmama rağmen burada hayatıma kattığım ve işlerime katacağım o kadar çok değer oldu ki gerçekten anlatması zor. Yaşanması gerek.  Artık üç ay önceki ben değilim. Mental dayanıklılığım zirveye ulaştı. Bana vaat edilen her şeyi tek tek aldım. Başka birisi olarak yeniden doğmuş gibiyim. Artık her bir saniyenin hesabını yapıyorum. Zaman anlayışımı zirveye taşıdım.

İntibak eğitimi, bir tanışmaydı. Acemi birliğinde yaşam amacımızın bulmamız, manifestomuzu yazmamız ve marka hikayemizi oluşturmamız bizi öyle bir yere taşıdı ki acemi birliğindeki bir çok arkadaşımız artık ben alacağımı aldım bu kadar yeter dedi. Ama ben hep bir sonrasını merak ettim.

Hiç ara vermeden bir hafta sonraki usta birliği eğitimine katıldım. Özgül Sokullu ve Berke Sarpaş’ın verdiği talimatları sorgusuz uyguladıkça bir sonraki adımda her şeyin neden ve ne için olduğu görerek devam etmek inanılmazdı. Hayatı Kaçırma dediler bana, ben de kaçırmayacağım. Kontrolü elden bırakmayarak “TamKontrol” markasıyla önce ülkemize ve sonra dünyaya bunu taşıyacağım.

İnsanın öz benliği yani kimliği, dedikleri gibi, yaklaşık yedi yaşına kadar oluşur. Biz yaşımız ilerledikçe aslında kendimizden uzaklaşıyoruz. Bu süreçte kendime daha fazla yakınlaştım. Artık eksiklerimi ve fazlalarımı biliyorum. Gerçek beni hatırladım. Bundan sonra hayatıma ve girişimlerime bu perspektifle bakacağım.

En önemlisi, bu serüvende tanıdığım arkadaşlarım ve dostlarım. Bir ömür görüşeceğim bir sayfa açıldı hayatımda. Öncelikle eğitmenlerimiz, mentörlerimiz ve bu yolculukta tanıdığım bütün herkese teşekkür ederim. İyiki sizi tanıdım. İyiki buradayım.