Seda Topalhan - Girişim Savaşçısı

Seda Topalhan

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Meslek

SEDA TOPALHAN

“Bu program hayatımdaki dönüm noktalarımdan biri oldu. Şuan birbirinden değerli ekip arkadaşlarım ve Koç’umuz dahil birçok kişiyle tanışıp network edinme fırsatı yakaladım…"

2008 yılında üniversiteden mezun olunca çalıştığım boğaziçindeki kosgeb firmalarından pozitim’de startup’lara ilgim başladı. Birçok projenin arayüz tasarımı, analiz, süreç yönetimi, iş geliştirme gibi konularında görev alıyor, internetteki yeni çıkan teknolojileri etkin bir şekilde takip ediyordum. O gün karar vermiştim, yaşam amacımı bunun üzerine kuracak ve çok başarı elde edeceğim projeler yapacaktım. Zaten çocukluğum kuzenlerimin yazdığı yazılım projesi hikayelerini dinlemekle geçmişti. Bir gün ben de onlar gibi kod yazacağım diyerek, bilgisayar mühendisliği mesleğini seçmiştim. Bugüne gelene kadar iki proje yayına aldım. Projede o kadar çok sorunla ve insanların kaprisleriyle karşılaştım ki, anlatamam…

Ama hiç pes etmedim ve her sürecin üstesinden gelerek projeleri tamamladım. Fakat, işin pazarlaması kısmında başarılı olamadım ve projeleri bir süre rafa kaldırdım. Anladım ki bir yerde hata yapıyorum. Hedefi değil planı değiştirerek yeniden işe koyuldum. İnternette girişim konusunda kurs araştırması yaparken Girişim Savaşçısı programıyla karşılaştım ve sağladığı olanakları görünce hemen başvurdum. Zaman kaybetmemek ve işi profesyonel şekilde planlamak, en önemlisi de iş fikrini doğru aracılarla yatırımcılara ulaştırmak istiyorsanız, hiç durmayın hemen başvurun. Tek başınıza ilerlemek çok zor. Ne kadar teknik bilginiz olursa olsun, bir yerde takılıyorsunuz. Bu program hayatımdaki dönüm noktalarımdan biri oldu. Şu an birbirinden değerli ekip arkadaşlarım ve Koç’umuz dahil birçok kişiyle tanışıp network edinme fırsatı yakaladım. İşinizde ilerlerken network çok önem arz ediyor. Bu program size hedefinize ilerlerken sahip olmanız gereken tüm altyapıyı sunuyor ve hepsini kısa bir sürede çok iyi öğreniyorsunuz. Böylece, kaybettiğiniz maliyeti, zamanı ve en önemlisi de motivasyon kaybını bertaraf ediyorsunuz.

Hepinize bu yolda başarılar diliyorum, işinizi şansa bırakmayın…