SELİN AHBAP - Girişim Savaşçısı

SELİN AHBAP

İletişim

Bölgesi

İzmir

Birliği

Meslek

SELİN AHBAP

“Yolumu bulmayı öğrendim eğer kaybedersem hayat amacıma ulaşmak için kendi yollarımı yaratabilirim."

İnsanların hayatlarında dönüm noktaları vardır. Yeni başlangıçlara ihtiyaç gereksinim duyarlar fakat neye nerden nasıl başlayacaklarını bilemezler. Çünkü bir labirentte sıkışmışsınızdır ve yönlerinizi kaybetmişsinizdir. İşte böle bir noktada neyi nasıl yapacağımı hayatımı nasıl yönlendirmem gerektiğini bulamadığım, tıkandığım noktada kendimi Girişim Savaşçısı eğitim programında buldum. Benim hayatımda ki dönüm noktam labirentimin çıkışını bulacağım yer nasıl mı?

İlk önce kendimi sorgulama fırsatı bulup kendimin derinliklerinde yatan beni bulmakla başladı. Kendimin zayıf yönleriyle yüzleşmem gibi güçlü yönlerimi de bulmama yardımcı oldu. Güçlü bağların yaşanabileceğini kendinden çok takım arkadaşlarını düşündüğünü, birlikte hareket ettiğini, birine bir şey olsa bir arada olup ayağa kalka bilme gücüne sahip olduk. Tek başına var olmayacağını güvenilir, dayanaklı ortak bir dil konuşabildiğin, takımın anlamını öğrenmiş olduk. Duygularımı kontrol edebileceğimi, uygulanan baskılar altında ne kadar dayanabileceğimi artık biliyorum. Bir yol ne kadar karışık ne kadar zor olsa da bu yolda yönümü kaybetsem de defalarca kez hata yapıp ret edilsem de yolumdan asla vazgeçmeyeceğimi biliyorum. An da kalarak birçok şeyin daha fazla farkına vararak günümü geçirmek, asla yapamam dediğim şeyleri yapmak ve bunu yapabildiğimi görmek, uykusuzluğa rağmen saatlerce ayakta kalıp pes etmemek. Kendinden emin ne yapacağını bilen her zaman her yerde her şeye hazır bir şekilde yeni bir başlangıç yapıyorum. Labirentimden çıkarken yanlış yollara gireceğim önüme engeller çıkacak ve ben arık biliyorum ki asla vazgeçmeden o labirentten çıkabilirim. Yolumu nasıl bulmam gerektiğini öğrettiğin için koç sana çok teşekkür ediyorum.

Yolumu bulmayı öğrendim eğer kaybedersem hayat amacıma ulaşmak için kendi yollarımı yaratabilirim. Önemli olan istediğimiz amaç uğruna bir şeyleri göze alıp o yolda yürümek değil mi?