Sevilay Yılmaz - Girişim Savaşçısı

Sevilay Yılmaz

İletişim

Bölgesi

Kocaeli

Birliği

Mesleği

İşletme

SEVİLAY YILMAZ

Yaşam biricik ve tekrarının garantisi yok!..

Hergün yeni bir başlangıç ve yeni bir öğrenme süreci…

Girişim Savaşçısı; Bir ebeveyn hassasiyeti ile Girişimcilik konusunda disiplinlerarası fikir edinebildiğin, düştüğünde kalkman ve tekrar başlaman gerektiğini bildiğin, kendi ayaklarının üzerinde durman için gereken donanımın sağlandığı ama kararlarını kendin aldığın harika bir eğitim.

Bu eğitime bir ankette ki ilginç sorularla başlama kararı aldım. İntibak sürecinde henüz aradığını bulamamış ama bu uğurda hala çaba sarf eden bitmek tükenmek bilmez enerjisini geç saatlere kadar sürdüren bir koçun azmini ve hayran olunası bilgi birikimini görünce almaya ve sonuna kadar gitmek için elimden gelen herşeyi yapmaya karar verdim.

20 yıl iş hayatında farklı kariyerleri yaşamış, yeri geldiğinde hobisini mesleğe dönüştürmüş biri olarak sonunda hedeflerine ulaşmış ve yeni hedefler arayan biriydim. Ev hanımlığına terfi etme kararı alıp bunun bana uygun olmadığını fark etmem çok kısa sürdü.

Kendi ihtiyaçlarımı gerçekleştirince şimdi ne yapacağım boşluğuna düştüm ve bu boşluk fark yaratacağım, insanlara, doğaya katkı sağlayacağım işler için fikirler üretmeme sebep oldu. Nereden başlayacağımı bilmediğim büyük bir kararsızlığın ortasında çıkageldi Girişim Savaşçısı…

Yepyeni bir sayfa açmaya hazırdım, benim gibi düşünen insanları bulmam doğru ekiplerle bir araya gelmem gerekiyordu. Herşeyi bir kişi yapamaz… Birlikten kuvvet doğar… Projelerimin hepsine inanıyorum ve bunun için doğru hamleleri atmama yardımcı olacak bir ekiple birlikte olabilmenin heyecanı nefesimi kesiyor.

Eğitimden fazlasıydı… Verilen sözlerin çok ötesinde bir deneyimdi… Harika insanlardan oluşan ve her daim birbirimizi desteklediğimiz ekip arkadaşlarıma, değerli bilgileriyle bakış açımızı geliştiren mentorlarımıza, danışmanlarımıza ve tabii ki yol gösterici koçlarım Berke Sarpaş ve Özgül Sokullu’ya çok teşekkür ederim.