Şule Yenilmez - Girişim Savaşçısı

Şule Yenilmez

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Mesleği

Psikolojik Danışman

ŞULE YENİLMEZ

Girişim Savaşçısı’ndan önce bana; kendime verebileceğim en güzel hediyenin, hayatımın hem en zor hem de en heyecanlı günlerinden geçeceğini söyleseler eminim ki mantıklı bulmazdım. Ama, sadece İntibak eğitiminin başında dahi anlamıştım ki, kendime en güzel hediyeyi armağan ettim.

Kendime bir üniversite armağan ettim mesela içerisinde her bölümü okuduğum. Bu üniversitede her bölümden dersler aldım. Tanışabileceğim en iyi eğitmenlerle tanıştım, ceplerimi asıl bu üniversitede doldurdum. Her bilim dalından, her sanat dalından bir parça tuttum. Kiminin hayat hikayesinden, kiminin işinden, kiminin karakterinden birer parça aldım, koydum cebime.

Kendime bir fikir armağan ettim, dünyayı değiştirebileceğim. Düşündükçe destek alabildiğim bir yerde, destek gördükçe düşündüm, düşündükçe destek gördüm.

Kendime bir iş armağan ettim, bölümümden mezun olduktan sonra hayalimdeki hayatı yaşayabileceğim bir iş. Tek bir yerde, önüme konulanı değil; dünyanın her yerinde hep daha fazlasını arayabileceğim. Neye inanıyorsam, onu yapabileceğim bir iş.

Kendime çok güzel dostluklar ve iş birlikleri armağan ettim, her tümsekte arayabileceğim. Her zorluğumda hem iş anlamında hem de psikolojik olarak bir şekilde destek alıp destek verebileceğim insanlarla tanıştım. Konuştum, beyin fırtınası yaptım, tartıştım, beraber ürettim.

Kendime yeni bir ben armağan ettim, sınırlarım sandığım duvarların çok ötesinde. En zayıf yanım sandığım yerin, en güçlü özelliğim olduğunu keşfettim. Güçlendikçe güçlendim. Dayanamam dediklerime dayandım. Belirsizlikte yaşamayı, konforsuzlukta konforu yaratmayı öğrendim.

Ve en önemlisi, kendime yeni bir dünya armağan ettim. Bu dünyaya yaşamadan inanmam çok zor olurdu ama içine girdim, yaşadım, düştüm, kalktım, uyumadım, durmadım, beklemedim ve mezun oldum. Bu dünya hem var olan dünya düzenin içinde hem de var olan dünya düzenine karşı. Adil, güçlü, çalışkan bir dünya!

İşte kendime en güzel hediyeyi 22 yaşında Girişim Savaşçısı olmayı başararak verdim!

Şimdi bu dünyanın, yeni kendimin, bu okulun, bu ekibin içinde gereğini yapıyorum.