Tuğçe Yeşilova - Girişim Savaşçısı

Tuğçe Yeşilova

İletişim

Bölgesi

İstanbul

Birliği

Mesleği

Endüstri Mühendisi

TUĞÇE YEŞİLOVA 

Eğitimin sonuna geldik, içimizden bir şeyler geçti, bazı şeyleri bu süreçte uçurdu, bazıları kaldı, bazı konularda da yenilikler eklendi ve artık ben bu eğitime başlarkenki ben değilim kesinlikle.

Bu sürecin ilk iki aşamasında da kendimde değişimler olmuştu, katkıları oldu ama Usta Birliği gerçekten farklı imiş. Yapılan uygulamalarla, ödevlerle, canlı buluşmalarla, izlettirilen filmle bile kendime unutulmaz ve hayatım boyunca izlerini içimde taşıyacağım deneyimler ve farkındalıklar kattı. Psikolojide bir terim var, “çapalamak”.  Biz tüm süreç boyunca yaşadıklarımızla bir yandan “çabalarken” farkında olmadan da “çapalandık” aslında. 

Bu program tasarlanırken işin psikolojik ve mental kısmı o kadar incelikle tasarlanmış ki, hayran kaldım. Aynı zamanda, bununla birlikte bir bilginin zihne nasıl yerleştirileceği çok iyi bir şekilde biliniyor, bu konuda da ince çalışıldığı çok belli. Doğru düzgün şekilde hakkını vererek programın yönergelerini uyguladığınızda, yani gereğini yaptığınızda, bir sonuca varamamanız için pek bir sebep yok kanımca. Hatta daha ileri gideceğim, kapasitenizi çok iyi görmeseniz de bu program bence insana kattığı disiplin ve işini tam ve doğru yapma düsturu ile kendine güvenmeyen sizden bile mental dayanıklı biri çıkarabilir. Program tabi 10 yıl içinde epeyce değişim göstermiştir, yaşanmışlıklarla gelişip evrilmiştir ve gelişmeye de devam edecektir. Türkiye’de böyle bir platformun varlığından son derece memnunum ve devamında  bu atmosferin içinde katkı sunarak ve katkı alarak var olmak heyacan verici.

Birbirini takip eden her hafta diğerinden yoğun geçse de, bu süreçte yeni arkadaşlıklar dostluklar edinmenin mutluluğu, bu süreci başarılı bir şekilde tamamlamanın gururu ve gelecek günlerimi düşünüp her şeyin daha da iyi olacağı ile ilgili umudum var. Artık hiçbir şeye olmaz demiyorum. En olumsuz durumların içinde dahi bir çıkış yolu ve almamız gereken ders, mesaj, çıkarım bulunuyor. Zaman zaman bu eğitim içerisinde “bu da ne şimdi” dediğim zamanlar oldu, ama gelen anlamıyla baktığımda çok iyi kurgulanmış bir sürecin içinde olmaktan ve onu tamamlıyor olmaktan son derece keyif aldım.