Paket Taxi - Girişim Savaşçısı

Paket Taxi

Paket Taxi

Bugünkü konumuz, birçok restoran ve kafenin problemi olan paket servise kolaylık sağlayan bir hizmet. Sistem şöyle işliyor siz sistemlerine kayıt oluyorsunuz, gelip sizin nasıl bir hizmet almak istediğinizi konuşup hizmeti kararlaştırıyorsunuz. Onlar da size en uygun şekilde ürünlerinizi anlaştığınız fiyat üzerinden taşımaya talip oluyorlar.  Siparişiniz olduğunda çağır butonuna basarak uygulamadan servis sağlayacak motorize araç gelip ürünü alıyor ve verdiğiniz adrese götürüyor. Hem de kullanıcı verdiğiniz numara ile internetten siparişin nerede olduğunu takip edebilmekte. Bu takip olayını şuan bütün restoranlar yapmıyor. Bu firmayla çalışan restoranlar, ayrıca böyle de bir özellik eklemiş oluyorlar kendilerine. Tabi müşterilerine böyle bir hizmet vermekte onlar için bir artı olacaktır.

Tabi ki artılar bunlarla sınırlı değil. Firmaların sıkıntı yaşadığı bir çok eksiği de tamamlamakta. Mesela işletmelerin bir çoğu bu taşıma işinde uzman ekipler kuramıyor. Sonuçta lojistik başlı başına ayrı bir iş. Bunun yanında çoğu kez kazalar yaşanabiliyor. Bu kazalardan çoğunlukla da hizmet veren firmalar sorumlu olurlar. Ve bunların mahkeme ve dava yükleri firmalara kalır. Ayrıca bir diğer sorun da taşıma yapan motorcular kısa vadeler de işleri bırakırlar, işletmeler bu anlamda da zor durumda kalır. Bununla ilgili bireysel olarak sıkıntı yaşayan kuryeler de çok fazla var. Bununla ilgili bir çok haber var.

Yani bunlar gibi bir çok soruna çare bulunmuş. Eğer hizmet fiyatlarını da daha makul seviyeye çekebilirlerse, Türkiye’de bu anlamda kendisine sağlam bir yer edinebilir.

KAYNAKÇA;

http://www.pakettaxi.com/hakkimizda.html

http://www.engelliler.biz/forum/trafik-kazasi-sonrasi-haklar/128784-kabahatli-bulundugum-kazasi-tarafik-kazasinda-tazminat-hakki.html

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)