Girişim Savaşçısı - Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S.

Girişimsavaşçısı Sıkça Sorulan Sorular

Hakkımızda Merak Edebilecekleriniz

7 yılda çok soru aldık.
Hakkımızda bilmek isteyebilecekleriniz burada.

Girişim Savaşçısı Nedir?

Girişim Savaşçısı, dünyada eşi benzeri olmayan, ilk ve tek disiplinlerarası girişimcilik organizasyonudur. Farklı disiplinlerden gelen 30 üst düzey uzmanın desteği ile girişimciliği her aşamasıyla 360 derece yaşayarak derinlemesine öğrenmenizi sağlar. Vizyonu geniş, disiplinli, donanımlı, güçlü ve fark yaratan girişimciler yetiştirir. Sıra dışı teorik ve pratik uygulamaları bünyesinde barındırır.  Eğitim süreci içerisinde kendi potansiyelinizin farkına varır, takibinde ortaya çıkarttığınız projenizle fark yaratırsınız. Eğitimden başarıyla mezun olduktan sonra topluluğumuza alınır ve burada organize şekilde destek görürsünüz. Eğitimin sonunda başarılı olan mezunlarımıza desteğimiz bir ömür boyunca kesintisiz olarak sürer. Birlikte ticari ve sosyal projeler geliştiririz.

Kimlere Girişim Savaşçısı Denir?

Girişimciler savaşçılardır. Tutkularının, hayallerinin, hedeflerinin peşinden giderler. Egonun güdümünde değil, bilgeliğin yolunda ilerlerler. Gerçek girişimciler paradan önce değere odaklanır, dünyayı değiştirebilme olasılığının heyecanını her şeyin üzerinde tutarlar. Onlar haklı çıkmanın, iz bırakmanın, hep hatırlanmanın hesabını yapmadan hayatlarını amaçları doğrultusunda korkusuzca yaşarlar. Girişimcilik felsefesini hayat felsefesine dönüştürürler. 

İşte biz, geleceği değiştirecek bu gerçek girişimcilere “Girişim Savaşçıları” diyoruz. Çünkü, büyük bir savaşçı ile başarılı bir girişimci arasında büyük bir fark yoktur. Her ikisi de yola önce içindeki mücadeleyi kazanarak çıkar. Her ikisi için de cesaret, birikim, donanım, çalışkanlık ve dayanıklılık gerekir. Ve her ikisi de ekip hayatını sonuna kadar yaşar, duygularını yönetir, düşüncelerini kontrol eder, her koşulda sorumluluğu üstlenir, acıya ve baskıya tahammül eder ve amaçlarından asla vazgeçmezler.

Girişim Savaşçısı Programı Neden Ortaya Çıktı?

Tekerleği icat ettiğimiz gün tabiata da karşı koymaya başladık. İcatlarıyla doğal seleksiyona ve hatta entropiye bile karşı koyma çabası içerisine giren insan türü, bugün freni olmayan bir bisiklette hızla ilerliyor ve yapabileceği tek şey pedalları her geçen gün daha da hızlı çevirmek! Dünyanın sürekli ve seri biçimde artan problemlerine girişimcilik projeleriyle çözümler getirmek artık varoluşumuz için bir mecburiyet. Tabii küresel ısınma, enfeksiyonlar ya da susuzluk nedeniyle ölmek istemiyorsak…

Peki, bu problemlere projeleriyle çözüm getirecek cesaretli ve idealist girişimciler nerede?

Bugün dünya genelinde faaliyet gösteren girişimcilik merkezlerinin odağında çoğunlukla insanlar değil, projeler var. Bu merkezlerin genel yaklaşımı girişimcinin projesini bir takım genel geçer eğitim ve danışmanlık servisleriyle hızla geliştirmeye çalışmak ve bu projeleri bir an önce yatırımcıyla buluşturarak işi bitirmek üzerine kurulu. Oysa projeden önce girişimcinin kendisi gelir. Çünkü, her işin merkezinde insan vardır! Yeni ekonominin milyar dolarlık girişimlerinin hızlı büyüme öykülerinin temelinde sahip oldukları iş fikirleri ya da iş modelleri değil, bu kaynakları en doğru şekilde değerlendiren ve yönlendiren savaşçı ruhlu ekipleri yatar. Dünyayı değiştiren bu savaşçıların ortak özelliği ortalama bir insana göre daha olgun olmalarıdır. Kişilik ve teknik açıdan belirli bir olgunluk düzeyine ulaşamamış girişimcilerden dünyayı değiştirecek projeler çıkmaz. Bu girişimciler yatırım dahi alsalar ilerleyen süreçlerde mutlaka tıkanma yaşarlar.

Bizim önceliğimizde projeler değil girişimciler vardır. Bu sebeple biz, öncelikli olarak girişimcileri çok özel ve sıra dışı bir eğitim sürecine dahil ederiz. Bu süreçte kendilerini ve hayatı yeniden tanımlarlar, farkındalıklarını artırırlar, mental dayanıklılık kazanırlar, vizyonlarını genişletirler, bilgelik düzeylerini artırırlar ve tüm teknik ve teorik bilgi donanımlarını eksiksiz bir düzeye taşırlar. Kendi işlerini eğitim bitmeden en yalın haliyle kurabilirler. Böylece yola güçlü bir temelle çıkarlar. Sonrasında programda başarılı olanlar aynı dili konuşabilecekleri ve aynı değerleri paylaştıkları diğer mezunlarımızla bir araya gelmek üzere mezun topluluğumuza alınır ve burada ömür boyu organize biçimde desteklenirler.

Girişim Savaşçısı, dünyanın majör problemlerine projeleri ile çözümler getirebilecek yetkinlikteki seri girişimcilerin yetiştirilmesini ve desteklenmesini amaçlar.

Neden Girişim Barışçısı değil de Savaşçısı?

Bizim savaşımız çevremizle değil kendimizle. Yıllar boyu içimizde büyüttüğümüz egomuzla, bizi tuzaklara çeken içimizdeki hokkabazla, ilkel beynimizin olumsuz taraflarıyla ve bizi sınırlayan limitlerimiz ve dogmalarımızla… Amerikan SEAL Komandolarına göre ortalama bir insan kendi potansiyelinin yirmide birini kullanarak yaşıyor. Ancak limitlerini zorlayarak potansiyelinin tamamını ortaya çıkartmaya cesaret edenler, duygularını kontrol edebilenler ve hayat amaçlarını keşfederek buna odaklanabilenler üstün başarılara imza atıyorlar. Bizim için girişimcilik demek sadece iş kurmak demek değil. Girişimcilik, bir insanın kendi hayat amacını tespit edebilmesi ve duygularını, düşüncelerini, bedenini doğru olarak yöneterek, önüne çıkan engelleri ortadan kaldırarak, vazgeçmeden bu amaç doğrultusunda tam kapasiteyle yaşayabilmesi demektir. Bu sebeple mezunlarımız arasında aplikasyon yazanlar, e-ticaret yapanlar, dış ticaret yapanlar, kitap yazanlar, terfi alanlar, sosyal sorumluluk projesi yürütenler, sportif faaliyetlerde madalya kazananlar ya da kitap yazanlar gibi çok geniş skalada Girişim Savaşçıları bulunur. Hayatını inançları uğruna mücadeleye adayan, değerlerinden asla taviz vermeyen, düşüncelerini, duygularını ve vücudunu doğru olarak kontrol eden, çevresinde geniş bir etki alanı oluşturabilen ve işinin merkezine sosyal faydayı koyabilen her birey bir Girişim Savaşçısı’dır. Ve evet, bu yolculuk kişinin kendisine karşı verdiği bir savaşla yürür.

Ne vaad ediyorsunuz?

Hiç almadığınız tipte bir eğitim ve ardından hayat boyu süren bir destek vaat ediyoruz. Bu disiplinlerarası program sırasında girişimciliği çok iyi öğrenerek işin tüm püf noktalarını özümseyecek, vizyonunuzu genişletecek, mental ve fiziksel dayanıklılığınızı maksimum düzeye yükseltecek, içinizdeki gerçek potansiyeli dışarıya çıkartacak, özgüveninizi artıracak ve kendi işinizi sıfırdan kurabileceksiniz. Teknik olarak hemen her şeyden anlar hale gelecek ve aynı zamanda da çağımız şirketlerinin aradığı bir uzmana dönüşeceksiniz. Başarıyla mezun olmanız durumunda dahil olacağınız topluluğumuz sayesinde diğer mezunlardan da organize şekilde destek alarak ve partner kuruluşlarımızın katkılarıyla hedeflerinize ulaşabileceksiniz.

Farkınız nedir?

Girişim Savaşçısı’nı benzersiz yapan 8 özellik vardır: 

1.) Girişim Savaşçısı dünyanın ilk disiplinlerarası girişimcilik programlarından birisidir. Girişimciliği size 360 derece yaşatarak öğretir. Büyük düşünmeyi, konulara ve olaylara bütünsel ve çok yönlü bakabilmeyi öğrenirsiniz.

2.) Programımız kendi işinizi sıfırdan, adım adım kurmanızı sağlayan Türkiye’deki tek sistemdir.

3.) Bir iş fikriniz olmasa dahi program esnasında kendi iş fikrinizi oluşturabilirsiniz.

4.) Program sonunda başarılı mezunlara verilen Usta Girişimci Belgesi ve Girişim Savaşçısı Sertifikası, Türkiye çapındaki kurumsal şirketlerde, yatırımcı ağlarında ve çeşitli girişimcilik merkezlerinde geçerliliğe sahiptir ve buralara yaptığınız başvurularda size öncelik sağlar.

5.) Program sonunda topluluğumuza alınır, burada aynı yetkinlik ve değerleri taşıyan geçmiş dönem mezunlarımızla işbirlikleri yapabilirsiniz.

6.) Girişim Savaşçısı’nın benzersiz ve özel bir felsefesi, anlayışı, kültürü, özel üniformaları, madalyaları, bröveleri ve hatta bir oda korosu vardır. 

7) Programımız dersler sırasında girişimci adaylarının kişisel potansiyellerini; ruhsal, mental, fiziksel kapasitelerini ve dayanıklılıklarını artıran, farkındalık kazandıran Türkiye’deki tek sistemdir.

8.) Programımız toplamda 215 ders ve 120 uygulama ile Türkiye’de en yüksek sayıda ve çeşitlilikte ders ve uygulamayı bir arada sunabilen tek girişimcilik programıdır. Bilmeniz gereken her şeyi vakit kaybetmeden tek seferde öğrenir ve ihtiyacınız olan donanımları hızla kazanırsınız.

Bu programa katılmak bana nasıl bir avantaj sağlayacak?

Her şeyden önce alacağınız sıra dışı eğitimle farkındalığınızı artırır, gerçek potansiyelinizi ortaya çıkartır, vizyonunuzu genişletir, büyük bir donanım kazanır ve kısa bir sürede çok büyük bir kişisel değişim ve dönüşüm yaşarsınız. Sizin gibi seçilerek programa dahil edilmiş motive ve hedefe odaklı bir grubun desteğini alarak eğitimden çıkarsınız. 

Program size üstün başarı için ihtiyacınız olan mental dayanıklılığı, duygusal esnekliği, vazgeçmemeyi, stres yönetimini, duygularınızı, düşüncelerinizi ve bedeninizi doğru olarak kontrol edebilmeyi öğretir. Bilgelik düzeyinizi artırır, size üstün bir yaşam tarzı aşılar ve gerekli tüm teknik donanımı kazandırarak size kendi işinizi adım adım kurabilme imkanını sunar. Programdan sonra başarılı olursanız işinizi büyütme aşamasında yalnız kalmazsınız. Diğer mezunlarımız ve eğitmenlerimiz her zaman yanınızda olur. 

Verilen Usta Girişimci Belgesi ve Girişim Savaşçısı Sertifikası kurumsal şirketlere “kurum içi girişimci" statüsüyle iş başvurusu yapabilmenize olanak sağlar. Aldığınız belgeler çeşitli yatırımcı ağları ve inkübasyon merkezleri tarafından kabul görür. Böylece yatırım almanızın da önü açılır.

Sitenizde yer alan mentorlarınız eğitimlerinize katılıyor mu?

Girişim Savaşçısı, farklı sektörlerdeki önemli isimler tarafından desteklenmektedir. Ses getiren başarılara imza atmış bu uzmanlar, Girişim Savaşçısı’nın vizyonuna, felsefesine, sistemine, geleceğine inanmış ve kadromuzdaki yerlerini almışlardır. Bu doğrultuda sitemizde gördüğünüz mentorlarımızın en az %80’i her dönemde sizlere bizzat eğitim vermektedir. Ayrıca yine mentorlarımız eğitim süreci sonrasında UGGS (Usta Girişimci ve Girişim Savaşçıları Birliği) etkinlikleri kapsamında birlik üyelerimizle birebir buluşmalara devam etmektedirler.

Girişim Savaşçısı eğitimlerine kimler katılabilir?

Programımıza ağırlıklı olarak; aktif çalışma hayatı devam ederken bir yandan da kendi işini kurmayı hedefleyen farklı meslek gruplarından profesyoneller, kendi projesini hayata geçirmek isteyen girişimci adayları, girişimci olmak isteyen ama işe nereden başlayacağını tam olarak bilemeyen çalışanlar, kurulu olan işini daha profesyonel bir düzeye taşımak ve büyütmek isteyen şirket sahipleri, bir kurumda çalışan ve gelecekte üst düzey yöneticiliği hedefleyen uzmanlar, iş arayışı içerisinde olan ve kariyerini geliştirmek isteyen nitelikli uzmanlar, sanat ya da spor gibi farklı bir branşta üstün başarı yakalama hedefi olanlar, üniversitede okuyan ve iş hayatına başlamadan önce ufkunu genişleterek amaçlarını netleştirmek isteyen üniversite öğrencileri başvurmaktadır.

Program süresince iş fikirleri veriliyor mu?

Evet. İş fikrini oluşturmak da bu programın bir parçası. Dersler sırasında tüm katılımcıların iş fikirlerini birlikte belirliyoruz. Programa gelirken bir iş fikrine sahip olmanız gerekmiyor. Ancak hali hazırda bir iş fikriniz de varsa bu durumda yazılı talebiniz doğrultusunda sizinle önce bir gizlilik anlaşması imzalıyor ve ardından fikrinizi dinleyerek geliştirmek adına size koçluk yapıyoruz.

Başvuru süreciniz nasıl işliyor?

Önce sitemizi detaylı olarak okuyorsunuz ve ardından başvuru sayfamızdan formumuzu dolduruyorsunuz. Burada sizi toplam 27 soru bekliyor. Sorulara detaylı yanıt vermeniz bizim için çok önemli. Formunuz uygun bulunursa, sizi online ortamdan kameralı bir ön mülakata alıyoruz. Burada sizi biraz daha detaylı tanıyoruz. Ardından onay alırsanız programa katılabiliyorsunuz. Ön başvuru ve mülakat sürecimizi geçmek çok zor değil. Bu etaplarda sizinle ilgili temel dinamikleri değerlendiriyoruz çünkü girişimcilik kapasitesinin form ya da mülakat üzerinden detaylı analiz edilemeyeceğine inanıyoruz. Bizim için ilk etapta gönüllülük esas. Girişim Savaşçısı’nda gerçek elemeler eğitimler esnasında gerçekleşiyor. Acemi Birliği etabını geçebilenler Usta Birliğine katılıyor. Usta Birliği’ni de geçebilenler Usta Girişimci ya da Girişim Savaşçısı sıfatıyla topluluğumuza katılabiliyorlar. Eğitimde elenenler ise eğitime devam etme hakkına sahipler ancak eğitim bittikten sonra topluluğumuza katılamıyorlar.

Bu program ne sıklıkla açılıyor?

GİS İntibak Eğitimi bir sezon içerisinde toplamda 7 kez açılır.

GİS Acemi Birliği bir sezon içerisinde toplamda 6 kez açılır. Sadece İntibak etabından mezun olabilenler Acemi Birliğine başvuruda bulunabilirler.

GİS Usta Birliği bir sezon içerisinde Nisan ve Kasım aylarında olmak üzere toplamda 2 kez açılır. Yalnızca Acemi Birliğinden mezun olanlar ve heyecana duyarlı ciddi bir rahatsızlığı bulunmayanlar Usta Birliğine başvuru yapabilirler.

Her dönem için kontenjanlarımız sezon boyunca başvuruya açıktır ve kontenjanlar dolunca gruplar kapatılır.

Bu program sayesinde neler yapabilirim?

Programımızda;

 • Özel bir internet projesini ya da tekno girişimi sıfırdan yapılandırarak hayata geçirebilirsiniz. 
 • Bir ürünle ilgili sıra dışı bir konsept geliştirerek kendi e-ticaret sitenizi kurabilir ve uluslararası düzlemde perakende satışa başlayabilirsiniz. 
 • Türkiye’deki fabrikaların ürünlerini yurt dışına pazarlayarak dış ticaret aracısı olarak çalışabilirsiniz. 
 • Yurt dışındaki farklı ve ilginç ürün gruplarının Türkiye temsilciliği ya da distribütörlüklerini alabilirsiniz. 
 • Bir mağaza ya da restoranlar zinciri kurabilirsiniz. 
 • Küresel bir mobil uygulama geliştirebilirsiniz. 
 • Uluslararası bir sosyal girişimcilik projesini hayata geçirebilirsiniz. 
 • Sanat ya da spor gibi bir branşta üstün başarı yakalayabilirsiniz. 
 • Çok farklı bir ürün ya da hizmet tasarlayarak bunu küresel şekilde yaygınlaştırabilirsiniz. 
 • Mevcutta kurulu olan girişiminizi dijital pazarlama yöntemleri ve çok çeşitli teknolojik uygulamalar sayesinde daha etkili tanıtabilir, altyapınızı profesyonelleştirebilir, maliyetlerinizi düşürebilir, yeni müşteri kaynaklarına daha hızlı ulaşabilir, karlılığınızı artırabilir, yatırım alabilir ve neticede eğer varsa mevcut işinizi globalleştirebilirsiniz. 
 • Kurum içi girişimciye dönüşerek terfi/transfer alabilir ve zamanla çok uluslu şirketlerde üst düzey yönetici olabilirsiniz.

Sponsorunuz var mı?

Hayır, yok. Bireysel katılıma açık olan Girişim Savaşçısı İntibak, Acemi ve Usta etaplarında hiçbir fondan yararlanılmamaktadır. Bunun da en büyük gerekçesi özgürlükçü ve bağımsız duruşumuzdur. Bir diğer gerekçe ise şartları her ne olursa olsun girişimci olmak isteyen her bireyin bedel ödemeye hazır olmasına yönelik inancımızdır. Bu gerekçelerden dolayı program ücretlidir ve yegane destekçimiz de katılımcılardır. Program ücretleri yıllık enflasyon oranları dikkate alınarak her yılın Ağustos ayında revize edilir. Gelirlerin %20’si fiks giderler, %24’ü değişken giderler, %11’i pazarlama giderleri, %5’i Özel Birlik bütçesi ve %40’ı da şirket karı olarak ayrılır. Şirket karının firma sahiplerinin kişisel zenginliğine harcanması ve süper lüks tüketim iç tüzüğümüz gereği yasaktır. Şirket karı için ayrılan bütçenin bütünü GİS’in geliştirilebilmesi maksadı ile doğrudan yatırıma harcanır. Tüm gelir ve giderler GİS Özel Birliği ve bağımsız denetim şirketinin yetkili yeminli mali müşavirleri tarafından aylık bazda denetlenir ve vergi dairesine tam tasdik raporu iletilir. Girişim Savaşçısı’nın bağlı bulunduğu Sarpaş Danışmanlık A.Ş. pek yakında hesap hareketlerini kamuya açmaya hazırlanmaktadır. 

Şu an bir işte zaten çalışıyorum. Programa dahil olabilir miyim?

Evet. Başvuruların önemli bir bölümü de aktif çalışma hayatına devam eden ancak bir yandan da kendi işini kurmak ya da kariyerini geliştirmek isteyen girişimci adaylarından oluşur. Program hafta sonları yüz yüze, hafta içi akşamları ise internet üzerinden sunulmaktadır ve aktif çalışanlar katılım gösterebilirler. Ayrıca İntibak etabı tercihe göre tamamen canlı ve online olarak da alınabilir. Ancak program uygulamalarla yürür. Zorlanmaya hazır olun.

Program sonunda sertifika veriliyor mu?

GİS Acemi Birliğine kabul edilerek programa katılan ve burada en fazla 2 uyarı cezası alan adaya Acemi Birliği Katılım Belgesi verilir. 3. uyarı cezasını alan aday ise sonraki aşamada Usta Birliği Programı’na katılamaz ve herhangi bir belge alamaz. GİS ile ilişiği kesilir.

GİS Usta Birliği’ne kabul edilerek programa katılan, buradan da en fazla 2 uyarı cezası alan ve projesi GİS Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından onaylanan mezunlara Girişim Savaşçısı Sertifikasyonu; projesi onaylanmayan ya da 4 uyarı almış olanlara ise Usta Girişimci Belgesi teslim edilir. 5. uyarı cezasını alan adaylara ise herhangi bir belge verilmez ve eğitimden sonra GİS ile olan ilişikleri kesilir.

Bu eğitimde başarılı olanların ortak özelliği nedir?

Azim göstermek ve adil davranmak. Bu ikisi GİS dünyasındaki kapıları açan anahtar değerlerdir. GİS’ten başarıyla mezun olanların eğitim süreci içerisindeki en büyük dayanağı azmetmek ve arkadaşlarına karşı adil davranmak olmuştur. 

Mezunlara ne kadar süreyle destek veriliyor?

Girişim Savaşçısı olarak Usta Birliğimizden başarıyla mezun olabilenlere hayat boyu destek vermek üzere kurulduk. Bu yüzden mezunlarımıza ömür boyu destek oluyoruz. Çünkü bizce, girişimcilik ömür boyu süren bir maceradır ve Girişim Savaşçısı yüzyıllar boyunca varlığını devam ettirmek üzere kurulmuştur.

GİS İntibak Eğitimi: 

17-22 Ekim 19.00-23.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, Online
9-14 Ocak 19.00-23.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, Online