Sağlık Alanında 2023’te Ne Gibi Gelişmeler Yaşanabilir? - Girişim Savaşçısı

Sağlık Alanında 2023’te Ne Gibi Gelişmeler Yaşanabilir?

Sağlık Alanında 2023’te Ne Gibi Gelişmeler Yaşanabilir?

2023 için öngörülen sağlık trendleri nelerdir, inceleyelim:

Koruyucu Tıpta Artış

İnsanlar artık sağlık sorunları ortaya çıkmadan sağlıklı kalmak için çeşitli yöntemlerle uğraşıyorlar. Günlük sağlık araçlarını kullanmak, sağlıklı ve doğal beslenmeye daha fazla dikkat etmek, spor yapmak, meditasyon uygulamaları ve daha fazlası hastalıkları önlemek için sağlığın korunması gerektiğine vurgu yapıyor. Önümüzdeki yıl da giyilebilir cihazlar ve dijital sağlık platformlarının artışıyla insanların kendi sağlık eğilimlerini görmeleri daha fazla sağlanmış olacak, önleyici risk faktörlerini erken aydınlatmak için sağlık ve hastalıkları gösteren biyobelirteçlerin kullanımı artacak ve dijital olarak depolanan bilgiler daha kapsamlı bir sağlık analizi için doktorlarla paylaşılabilecek.

 Telesağlık Kullanımında Artış

Koronavirüsün ortaya çıkmasıyla birlikte doğal olarak hastalar hastanelere gidemeyerek randevularını iptal etmek durumunda kaldı bu yüzden hastaları görmenin alternatif bir yolu olarak telesağlık kullanımı arttı. Uzmanlar telesağlık kullanımında artışın yaşanacağını ve telesağlık maliyetlerinin 2023 yılında %265 artarak 29 milyar dolardan 106 milyar dolara çıkacağını ön görüyor.

Sağlık Turizminde Artış

Son yıllarda artan sağlık turizmi trendinin 2023 ve sonrasında hızla artacağı öngörülüyor. İlerleyen yıllarda daha fazla ülke başka ülkelerden hastaları kendi ülkelerinde bakım yollarına çekme konusunda uzmanlaşabilir.

Cinsel Sağlık

Cinsel sağlık çözümleri artık tabu olarak görülmediği gibi bu alanın insanlara sağlık, öz bakım ve esenlik duygusu getirebilmesi için sağlık sektöründe de çeşitli yeni çözümler ve yollar ortaya çıkıyor; birçok marka ve şirket erişilebilir çözümlerle piyasaya çıkarak bu alanlarda ilerlemeleri teşvik ediyor.

Gerontoloji

Gerontoloji, yaşlanmayı araştıran bilim dalıdır. Gerontologlar, yaşlanma ve yaşam süresi boyunca değişimin ilgili boyutları alanında uzmanlaşmış profesyonel kişilerdir. Yaşlanmayı geciktirme çalışmalarına her geçen yıl daha fazla önem verildikçe, bu bilim dalı da giderek önem kazanıyor ve 2023’te de bu alanda yeni gelişmelerin ortaya çıkması bekleniyor.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)