Sürdürülebilir Tarım Start-up’ı: Source. ag - Girişim Savaşçısı

Sürdürülebilir Tarım Start-up’ı: Source. ag

Sürdürülebilir Tarım Start-up’ı: Source. ag

“Her insanın sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir gezegende yaşama hakkı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, gezegene dair sınırlarımızı aşmadan yeterli meyve ve sebzeye erişimi demokratik olarak elde etmek için öncü teknolojiler geliştiriyoruz.” Vizyonlarını bu şekilde ifade eden bir start-up şirketi olan Source.ag kapalı alanda yetiştirdiği meyve ve sebzelerle geleneksel çiftçiliğe oranla daha fazla verim üreterek 20 kat daha az su tüketimi sağlıyor.

Sektörün en gelişmiş yapay zekasını oluşturmak için dünyanın önde gelen yetiştiricileriyle ortaklık kurduklarını ifade eden şirket tescilli algoritmaları sayesinde yetiştiricilerin daha fazla tesisi daha verimli bir şekilde çalıştırmasını sağlayarak, kapalı mekân çiftçiliğini erişilebilir, karlı ve küresel olarak ölçeklenebilir hale getiriyor.

Sürdürülebilir tarımın gelişmesi açısından önemli adımlar atan şirket her geçen gün hayatımızı tehdit etmeye devam eden iklim değişikliğinin küresel olarak gıda talebinde ciddi bir baskıya ve uzun vadede dünya çapında gıda kıtlığına neden olabileceğini söylüyor. Bu nedenle bu türde sürdürülebilir şirketlerin bu baskıyı azaltması adına sürdürülebilir tarım yollarını bulmaları ve artırmaları önem kazanıyor.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)