Tesla Bitcoin Kullanmayacak - Girişim Savaşçısı

Tesla Bitcoin Kullanmayacak

Tesla Bitcoin Kullanmayacak

Elon Musk, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için kullanılan fosil yakıtlar nedeniyle Tesla’nın kripto para biriminden uzaklaştığını duyurdu. Duyuruda, kripto para madenciliği sonunda “daha ​​sürdürülebilir enerji” ile çalışırsa Tesla’nın bitcoin’i tekrar kabul etmesinin olası olduğunu ifade etti. Musk, Tesla’nın artık bitcoin ile ödeme kabul etmeyeceğini açıklarken, şirketin bitcoin varlıklarını satmayacağını, bunun yerine madencilik daha yeşil enerji haline geldiğinde bunları kullanmayı planladığını tweetledi.

Ancak bazı uzmanlar, yenilenebilir enerjinin bitcoin’in sürdürülebilirlik sorunu için bir çözüm olmadığı konusunda uyarıyor.

Musk bu konu hakkındaki görüşlerini açıkladı ve bazı uzmanlar arasında kripto endüstrisini madeni paralar yaratan ve “madenciliği" güçlendiren fosil yakıtlardan ayırma planı olup olmadığı konusunda spekülasyonlara yol açtı.

Kripto para birimi uzmanlarına göre Tesla, madencilikte yenilenebilir enerji kullanımını artırmayı hedefleyen yeni projelere yatırım yaparak bitcoin’in daha çevreci olması için aktif bir rol oynayabilir. Kripto şirketi Valor’un CEO’su Diana Biggs’e göre Tesla, bitcoin’i tamamen yenilenebilir enerjiye taşımak için mevcut çabaları destekleyecek kaynaklara kesinlikle sahip. Yine bazı uzman görüşlerine göre başka bir potansiyel yol da, Tesla’nın bitcoin’den yeni token üreten mega bilgisayarlara dayanmayan daha çevre dostu dijital para birimlerine geçmesidir.

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)