Yeni Düzende Girişimcilik - Girişim Savaşçısı

Yeni Düzende Girişimcilik

yeni düzen girişimcilik

Yeni Nesil Girişimcilere ve Üst Düzey Yöneticilere
Her Adımda Yol Gösterecek 
Bir Rehber:

Yeni Düzende Girişimcilik ve Markalaşma – Girişim Savaşçısı Kitabı, Alfa Yayınları

Yeni Nesil Girişimcilere ve Üst Düzey Yöneticilere Her Adımda Yol Gösterecek Bir Rehber:

Yeni Düzende Girişimcilik ve Markalaşma – Girişim Savaşçısı Kitabı, Alfa Yayınları

Girişimciliğe ve markalaşmaya bambaşka gözlerle bakmanızı sağlayacak bu kitap, yeni dünya düzeninde küresel çapta ses getirecek bir girişimciye ve iş liderine dönüşebilmeniz adına yapabileceklerinizi net bir şekilde ortaya koyuyor. Girişimciliğin gücüyle sosyal sorunlarla nasıl etkin şekilde mücadele edebileceğinizi ve dünyayı değiştirebileceğinizi bu kitapla keşfedeceksiniz. Her sayfası girişimcilik ve markalaşma yolculuğunuzda size ışık tutacak ve yol gösterecek. Girişim Savaşçılığı yaklaşımının özü, gerçek ihtiyacı sahiplenmek, devrimci girişimcilik, babalarımızın inançları, öz yönetim, devasa düzen, affetme sanatı, odak değiştiren kontrol, güç ve özgürlük, adanmış liderler ve değişim, yeni düzen ve girişimcilik, duygudaşlık, bütçelemede yenilikçi yaklaşımlar, yeni çağ ve şeffaflık, doğru amaç tespiti ve daha birçok önemli konuda çığır açıcı bilgiler bu kitapta sizleri bekliyor.

Şimdiden iyi yolculuklar…

“Berke Sarpaş, günümüzün dijitalleşen ve neredeyse herkesin girişimci olmasını gerektiren dünyasında, girişimciliğin ve markalaşmanın temellerini yeniden ele alıp inceliyor ve hepimize yol gösteriyor. Notlar alınarak okunması gereken bu kitabı herkese tavsiye ediyorum."    

DR. MAHFİ EĞİLMEZ

“Berke’nin dünyaya karşı duyarlı analizleri sosyal anlamlardan yoksun, vizyonsuz bir girişimciliğin karşısında dimdik ayakta duruyor. Dünyada yapılmamış olan yepyeni bir girişimcilik modeli bu kitapta!”

FARUK ECZACIBAŞI

“Eşsiz bir eser yarattı Berke. “Girişim Savaşçısı” modeliyle yaşamları olumlu yönde değiştirdi. Kurduğu sistem global ölçekte yayılmalı. Bu kitap herkesçe okunmalı, hatta ders kitabı olmalı.”

UFUK TARHAN

“Berke, girişimcilerle zorlu, meşakkatli ve uzun bir yolda uzun süredir başarıyla yürüyor. Bu kitapta girişimcilik yolculuğunda edindiği çok değerli bilgileri ruhunda girişimcilik olan herkese cömertçe sunuyor.”

LEYLA ALATON

Kendini kazanan, kazandıran ve dünyamızı daha yaşanabilir bir yer yapmaya
adayan tüm kahramansı girişimciler için kaleme alındı… 

Girişim Savaşçısı kurucumuz Berke Sarpaş’ın 18 yılı aşkın girişimcilik yolcuğu ve bu yolculukta edindiği deneyimler, 200’den fazla nitelikli kaynakla birleştirilerek 5 yılı aşkın yoğun ve titiz bir çalışmayla her girişimcinin mutlaka okuması gereken, girişimciliğe yepyeni bir perspektifle bakmanızı sağlayacak bir kaynağa dönüştü.

Yeni dünya düzeninde küresel çapta destek görecek bir girişimciye dönüşebilmek adına yapılabilecekler ve çok daha fazlası bu kitapta. Her sayfada girişimciliğin tanımını yeniden sorgulayacak, post-kapitalist dünya için yeni ve problem çözücü bir sosyo-ekonomik model keşfedeceksiniz. Farklı bir perspektifle, daha önce sorulmamış soruların yanıtını bu kitapta bulacaksınız.

“Sosyal problemler çığ gibi büyüyor. Dünyamız yüksek nitelikli, amaç odaklı ve azimli kahraman girişimcilere ihtiyaç duyuyor. Bu kitapta yeniçağın girişimcilik dinamiklerini disiplinlerarası bir modelle ortaya koyduk. Soyal problemlere projeleriyle çözümler üretebilecek kahraman girişimcileri yetiştirmek amacıyla geliştirdiğimiz Girişim Savaşçısı modelini ve felsefesini bu kitapta bulacaksınız.

Kurulduğumuz 2013 yılından bugüne eğitimden sonraki örgütlenme modelimize en az eğitimin kendisi kadar önem vermeyi seçtik. Yapılması en gerekli olan işler genellikle en imkansız görünenler arasından çıkar. Sıkı bir girişimci yalnızca imkansız görevlere adanır, azmeder, bir yol bulur, imkan yaratır, çevresini gözetir ve gereğini yapar. CBInsights verilerine göre girişimcilerin yüzde doksanı başarısız oluyor ve buna yol açan başlıca etkenlerden birisi de çoğu girişimcinin kararlılık seviyesinin zayıf olması; yani kolay vazgeçmesi. Dolayısıyla bu noktada yaratıcılığımızı ve mental mukavemet seviyemizi artırmamız, duygusal olarak daha dayanıklı olabilmemiz, teknik bilgiyle donanmamız ve yaptığımız iş ile hayat amacımız arasında doğru bir denklem kurarak tutkuyla mücadele edebilmemiz çok büyük bir önem kazanıyor. Vizyonunuzu açın, büyük düşünün, sosyal fayda gözetin ve gereğini yapın.

Bu kitap yeni nesil girişimciler için bir yol haritası niteliğinde.”

GİRİŞİMCİLER BU KİTAPTA NELER BULACAK?

• Büyük çaplı ve ses getiren girişimcilik projeleri uluslararası toplumun desteğiyle nasıl inşa edilir?
• Bir şirket sosyal sorunlarla mücadeleyi kar etmekle nasıl harmanlayabilir?
• Pozitif bilimlerden siyasete farklı disiplinlerin sağlayacağı çıkarımlarla çağa nasıl adapte olabiliriz?

Sorunlarımız nüfusumuzla birlikte katlanarak artıyor. Yerel politikacıların lokal çözümleri, bürokrasi kurbanı BM, ekonomik gerçeklerle örtüşmeyen gönüllü çalışmalar ve reklam peşindeki şirketlerin sosyal faydayı malzeme edinen yaklaşımları küresel meselelerin çözümüne yetişemiyor. Egemenleşen kapitalizmin görünmeyen eli, pazarı regüle etmekte başarılı oldu ancak aynı el iklim krizi, çevre kirliliği, servet dağılımındaki eşitsizlik ve küresel göç gibi devasa sorunlardan da sorumlu. Kurtarıcı beklemeye tahammülümüz kalmadı. Yaşatma odaklı, kârı amaçla birleştiren, insanlık için risk alabilecek kahramansı girişimcilerin zamanı geldi. Artık iş kuran herkesten küresel sorunlarla samimiyetle mücadele etmesi ve talebe değil gerçek ihtiyaçlara odaklanması bekleniyor.

Bu kitap, yeni dünya düzeninde küresel destek görecek bir girişimciye dönüşebilmek adına yapılabilecekler konusunda bir rehber niteliğinde. Fark yaratacaklara entelektüel birikim katarak yaşam tatminiyle insanlığın çıkarları arasında
bir denklem kurmayı amaçlıyor.

Kitap girişimciliği yeniden tanımlayarak post-kapitalist dünya için yeni ve problem çözücü bir sosyo-ekonomik model öneriyor.

Berke Sarpaş Kimdir?

Berke Sarpaş, dünyanın ilk disiplinlerarası girişimcilik programı olan Girişim Savaşçısı Programı’nın yaratıcısı ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nın Mütevelli Heyeti Üyesidir. 2014 yılında ODTÜ Kristal Ağaç Ödülleri’nde “Yılın En İyi Genç Girişimcisi” seçilmiştir. Berke Sarpaş, 2000 yılında Bilkent Üniversitesi’ni, 2002 yılında Melbourne Kraliyet Üniversitesi’ni (Avustralya) bitirdi. 2005 yılında Organic Moods markası ile Türkiye’de üretilen organik tarım ürünlerini Uzak Doğu ve Hong Kong piyasalarına internet üzerindeki B2B kanalları kullanarak pazarlamaya başladı. 2007 yılında M.E.B.’e bağlı olarak Türkiye’nin ilk e-ticaret ve e-girişimcilik kursu olan Coproline’ı kurdu. Sonraki 7 yıllık süreçte ekibiyle birlikte yaklaşık 5.000 e-girişimci yetiştirerek, koçluk ve danışmanlık hizmeti verdi. 2011 yılında Türkiye’nin ilk Dijital Ekonomi Zirvesi’nin Hilton Convention Center’da gerçekleştirilmesinde yapımcı ve genel sekreter olarak görev aldı. 2013 yılında Sarpaş Danışmanlık A.Ş.’yi kuran, eski Google Regional Trainer ve CSA (Celebrity Speakers Agency) konuşmacısı olan Berke Sarpaş, evli ve bir çocuk babasıdır. Halen Girişim Savaşçısı kurucusu, mentoru ve eğitmeni olarak binlerce girişimci adayını birer
Girişim Savaşçısı olarak eğitmeye devam etmektedir.