Yeni Nesil Müzik Uygulaması: Musixen - Girişim Savaşçısı

Yeni Nesil Müzik Uygulaması: Musixen

Yeni Nesil Müzik Uygulaması: Musixen

 Hayatımızın vazgeçilmezlerinden olan müzik ve bununla ilgili yapılan çalışmalar da diğer alanlarda olduğu gibi online ve sanal ortamlara giderek daha fazla entegre olmaya başlıyor. 2020 Mayıs’ta kullanıma sunulan Musixen adlı yerli uygulama da bu tip yeni nesil müzik uygulamalarından bir tanesi. Bu platformda müzik ve performans sanatçıları uygulama üzerinden online canlı performans sergileyerek gelir elde edebiliyorlar. Özellikle Pandemi sonrası kapalı mekanlarda canlı müzik ya da performans dinlemeye ve izlemeye çekinen insanlar için güzel bir seçenek oluşturacak gibi görünen uygulamada izleyiciler performans gösteren sanatçılara ücret karşılığında şampanya gönderme, süper alkış, bağış gibi yöntemlerle destek olabiliyorlar. Sanatçılar ayrıca biletleme yaparak da yaptıkları performanslardan para kazanıyorlar.

Musixen kurucularının hedefi müzik yapımcılarını yabancı platformlara bağımlılıklarından kurtarmak ve Türk sanatçıları da Dünya çapında bilinen sanatçılar haline getirebilmek. Daha şimdiden sadece 2 ay içinde 400 farklı canlı performansın gösterildiği platformda 300’den fazla kayıtlı müzisyen ve 20.000’den fazla kullanıcı bulunmakta.

Eğer siz de canlı performans sergileyip para kazanmak istiyorsanız yapacağınız şey 4 dakikayı aşmayacak şekilde videonuzu platformdaki müzik komitesine sunmak. Beğenilirseniz komite canlı yayın yapabileceğiniz linki sizinle paylaşıyor. Platform şu an 11 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Yeni ve farklı uygulamaların baş döndürücü bir hızda dünyalarımıza dahil olduğu dönemlerdeyiz artık. Canlı müzik dinlemeye farklı bir bakış açısı getiren Musixen uygulaması da bu heyecan verici uygulamalardan biri ve geleceği parlak olan bir platform gibi görünüyor.

Kaynaklar:

https://webrazzi.com/2020/08/28/canli-muzik-ve-eglence-platformu-musixen/

https://medium.com/pupahouse/musixen-uygulamas%C4%B1-kullan%C4%B1c%C4%B1-deneyimi-analizi-2b142035963e

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)