Yenilikçi Bir Uygulama: PulpoAR - Girişim Savaşçısı

Yenilikçi Bir Uygulama: PulpoAR

Yenilikçi Bir Uygulama: PulpoAR           

Pandemiden önce kozmetik ürünlerinin deneyerek alınmasına olanak sağlayan tester dediğimiz deneme ürünlerinin kullanımı temassız alışveriş zorunluluğu nedeniyle artık geçmişte kalmış bir uygulama olacak gibi görünüyor. Ancak özellikle makyaj ürünlerini almadan önce deneme gerekliliğinin devam etmesi de girişimcileri yeni bir uygulama yapmaya teşvik etmiş: PulpoAR

2020 yılında Onur Candan, Buğrahan Bayat ve Rayan Godoi tarafından kurulan girişim, geliştirdiği artırılmış gerçeklik teknolojisi ile markaların online sitelerinde ürünlerini sanal bir deneyim ile kullanıcılarına sunmalarını sağlıyor.

Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar, dijital ekranda istedikleri markanın ürününü temassız bir şekilde yüzlerinde görecek ve birebir deneyimleyebilecek. Ekran üzerinde bulunan QR kodu akıllı cihazlarına okutan kullanıcılar ilgili internet sitesine yönlendirilecek. Bu internet sitesinden istedikleri markaya ait ürünü seçip dijital ekran üzerinde bulunan kamera sayesinde anında bu ürünü sanal olarak deneyebilecekler.

 Müşteri yolculuğunun doğrusal olmadığını; hem dijital hem de fiziksel dünyada birçok farklı temas noktası olduğuna inandıklarını söyleyen uygulama sahipleri, tüketici için duygu uyandıran ve harekete geçmeye iten kişiselleştirilmiş, bağlantılı ve yenilikçi bir müşteri yolculuğu sağlamanın çok önemli olduğunu ifade ediyorlar. Kendi alanında en büyük 10 firmadan biri olmayı hedefleyen girişim, alışveriş deneyimini yeni bir boyuta taşıyacak gibi görünüyor.

https://webrazzi.com/2020/06/04/kozmetik-urunlerini-sanal-olarak-denemenizi-saglayan-girisim-pulpoar/

https://egirisim.com/2020/11/04/yerli-girisim-pulpoarin-gelistirdigi-artirilmis-gerceklik-teknolojisi-

GİS İntibak Eğitimi: 

29 Nisan – 5 Mayıs 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)
3 Haziran – 9 Haziran 19.00-24.00 Arası / Kameralı Sanal Sınıfta Canlı, (Özel Networking Etkinliği İle Birlikte)